لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۱

کریم باقری: برخی به من گفته‌اند که ممنوع الکار هستم


کریم باقری، مربی چند فصل اخیر تیم فوتبال پرسپولیس.
کریم باقری، مربی چند فصل اخیر تیم فوتبال پرسپولیس.

پس از هفته‌ها گمانه‌زنی، کریم باقری مربی چند فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس که برای فصل آینده کنار گذاشته شده، در مصاحبه‌ای گفت که «برخی» به او گفته‌اند که «ممنوع الکار» است. باقری همچنین گفت: «اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم.»

در روزهای گذشته «شایعه» شده بود که نهادهای امنیتی با ادامه همکاری کریم باقری با پرسپولیس مخالف هستند. باقری یکی از فوتبالیست‌های سرشناس ایرانی بود که در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته با انتشار استوری‌های مختلف اعتراض خود را بیان کرد. او همچنین چندین بار از علی کریمی همبازی سال‌های دور خود حمایت کرد.

علی کریمی در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته در همراهی با معترضان مواضع صریحی علیه حکومت جمهوری اسلامی گرفت.

در هفته‌های گذشته و در جریان انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربی تازه تیم فوتبال استقلال نیز گزارش‌هایی از مخالفت نهادهای امنیتی منتشر شد. نکونام نیز در جریان اعتراضات سال گذشته در حمایت از علی کریمی چند پست‌ در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده بود. در جریان انتخاب او به عنوان سرمربی استقلال، نکونام پست‌های مرتبط را از صفحات مجازی خود حذف کرد و در نهایت به عنوان سرمربی تیم استقلال منصوب شد.

ایجاد محدودیت برای ورزشکارانی که سال گذشته به هر نحوی با اعتراضات همراهی کردند در ماه‌های گذشته شدت بیشتری گرفته است.

وریا غفوری، کاپیتان اسبق تیم استقلال یکی از بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران بود که به دلیل مواضع انتقادی‌اش در موضوعات اجتماعی و سیاسی، با محدودیت و حتی بازداشت روبه‌رو شد و در نهایت از عرصه بازیگری کناره‌گیری کرد.

XS
SM
MD
LG