لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۰

سیاستمدار ارشد پاکستان کشته شد


انتخابات در میان تمهیدات شدید امنیتی در پاکستان مجددا برگزار شد. کراچی ١٩مه ٢٠١٣
انتخابات در میان تمهیدات شدید امنیتی در پاکستان مجددا برگزار شد. کراچی ١٩مه ٢٠١٣

عمران خان، بازیکن سابق کریکت و رهبر حزب جنبش برای عدالت، قتل معاون اول خود «زهرا شهید حسین» را محکوم کرد و انگشت اتهام را به سوی حزب رقیب نشانه رفت. خانم شهید حسین، ٦٠ ساله، روز شنبه، ٢٨ اردیبهشت، مقابل منزلش در کراچی ترور شد.

همزمان انتخابات در محله های ناآرام کراچی در حالی مجدداً برگزار شد که شهر هنوز در گيرودار واقعه قتل خانم زهرا شهيد حسين است.
حزب جنبش برای عدالت که خانم شهید معاون اولش بود، نتيجه انتخابات پارلمانی هفته پيش را به چالش گرفت و حزب متحد قومی را به تقلب گسترده در آن متهم کرد.

بر اساس گزارش های رسيده حضور پليس و سربازان ارتش در اطراف ۴۳ حوزه اخذ رأی کاملاً محسوس بود، اما شمار رأی دهندگان در قياس با دور اول انتخابات کاهش چشمگيری داشت.

عمران خان بلافاصله پس از انتشار خبر قتل خانم شهيد حسين، در حساب کاربری توئیتر خود، الطاف حسين، رهبر حزب متحد قومی را که در حال حاضر در تبعيدی خود خواسته در بريتانياست صحنه گردان اين واقعه دانست و مقام های بريتانيايی را به باد انتقاد گرفت که بارها به آنها گوشزد کرده بود که از طرف حسين احساس خطر می کند.

الطاف حسین قتل خانم شهید حسین را محکوم کرده است.
حزب متحد قومی، مقتدرترين حزب سياسی کراچی است و در طول تاريخ بارها شهر را عليه رقبای سياسی خود شورانده است.

واقعه قتل زهرا شهيد حسين هنوز در دست تحقيق است، اما پليس پاکستان می گويد وی توسط دو مرد مسلح در مقابل خانه اش هدف شلیک دو گلوله در ناحیه سر قرار گرفت و در راه بیمارستان جان باخت.
XS
SM
MD
LG