لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۷

نمایشگاه عکس: «نگاه بومی، تفکر جهانی، مدرسه ما» در کوچکترین مدرسه جهان


مدرسه کالو نخستین مدرسه محیط زیستی جهان به ابتکار آموزگارش امروزه برای یونسکو و بسیاری از رسانه های جهان شناخته شده است
مدرسه کالو نخستین مدرسه محیط زیستی جهان به ابتکار آموزگارش امروزه برای یونسکو و بسیاری از رسانه های جهان شناخته شده است

«نگاه بومی، تفکر جهانی، مدرسه ما» عنوان جشنواره نوروزی «مدرسه کالو» یکی از کوچکترین مدارس جهان، رسانه ای ترین مدرسه جهانی و نخستین مدرسه محیط زیستی جهان است که از یکم تا پانزدهم فروردین در روستای جمال آباد کالو بر کرانه خلیج فارس برگزار می شود.

روستای کالو منطقه بردخون شهرستان دیر استان بوشهر صاحب مدرسه ای با پنج دانش آموز است که ابتکارات درخشان عبدالمحمد شعرانی آموزگار مدرسه در همکاری با دانش آموزانش چنان به نام آوری مدرسه کمک کرد که نهاد یونسکو آن را «کوچکترین مدرسه جهان» نامیده است.

در این نمايشگاه ۵۰ عكس از عكاسان مطرح كشوری به نمایش درآمده كه هر یک از زوايای مختلف و با ظرافت‌های خاص خود، مدرسه كالو را به تصویر کشیده‌اند.

عبدالمحمد شعرانی آموزگار این مدرسه کتاب خاطراتش را با عنوان «کتاب قصه کوچک ترین مدرسه دنیا» به چاپ رساند که به گزارش خبرگزاریها پس از مدت کوتاهی به چاپ ششم رسیده است. مولف همه حق تالیف کتاب را به ساخت موزه مدرسه کالو اختصاص داده است.

مدرسه کالو نخستین مدرسه محیط زیستی جهان نیز بشمار می آید. این عنوان را رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به این مدرسه اعطا کرده است زیرا به گفته مسئولان سازمان محیط زیست کشور، کلاس های درس این مدرسه در بستر سواحل دریا که اکوسیستم حساسی ست شکل می گیرد.

عبدالمحمد شعرانی وبلاگی نیز با عنوان «دیر تش باد» برای مدرسه بنانهاده که تازه ترین رویدادهای مدرسه را برای دوستدارانش در سراسر جهان منتشر می کند. گفته شده همین وبلاگ در شناساندن مدرسه در جهان یاری رسان بوده است.

XS
SM
MD
LG