لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۷

حامد کرزی: بزودی تعداد بیشتری از زنان در سطح کابینه و پست های کليدی دولت افغانستان شرکت خواهند کرد


نخست وزیر بلژیک نیز گفت تلاش دائم برای ادارة درستِ کشور و مبارزه با فساد برای ما بسیار اهمیت دارد

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان از سوی جامعه بین المللی برای مبارزه علیه فساد در دولت آن کشور تحت فشار است.

آقای کرزی در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن رد انتقادات علیه وی مبنی بر اینکه کابینه جدیدش در حل مشکلات افغانستان قدمی بر نخواهد داشت، گفت او و کابینه اش در مقابل ملت افغانستان مسئول خواهند بود.

آقای کرزی گفت با این حال روز يکشنبه بسیاری از نمایندگان مجلس از کابینة پیشنهادی وی انتقاد کردند. به گفته آنان آقای کرزی به انتصاب مجدد وزرایی دست زده است که در گذشته عملکرد بدی داشته اند و یا وزرای جدیدی را معرفی کرده است که صرفاً مهره های رؤسای قبیله ای در آن کشور هستند.

آقای کرزی همچنین در خصوص انتصاب وزرای زن در کابینه اش گفت: با اطمینان می گویم، تعداد بیشتری از زنان در کابینه شرکت خواهند کرد. بزدوی شاهد آن خواهید بود؛هم در سطح کابینه و هم در سطح پست های کلیدی در دولت.

آقای ایو لترمی نخست وزیر بلژیک نیز در این کنفرانس مطبوعاتی به اهمیت مبارزه علیه فساد در دولت افغانستان اشاره کرد و گفت: تلاش دائم برای ادارة درستِ کشور و مبارزه با فساد، برای ما بسیار اهمیت دارد. ما هنگامی از حامد کرزی پشتیبانی می کنیم که کابینه اش در مسیر درست حرکت کند و اطمینان حاصل شود افغانستانِ دولت مناسب و کارآمدی داشته باشد. ادامه حضور نظامی در افغانستان حیاتی است و باید به تلاش های بلژیک و کشورهای دیگر در سرمایه گذاری برای توسعه این کشور ادامه دارد.

آقای لترمی همچنین مبارزه علیه بازگشت تروریست ها به خاک افغانستان را اساسی خواند و بر تصمیم دولت بلژیک در افزایش حضور نظامی در آن کشور تاکید کرد . گفت «برای همین است که دولت بلژیک تصمیم گرفته است نیروهای نظامی و غیر نظامی خود در افغانستان را افزایش دهد.»

XS
SM
MD
LG