لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۹

حمله به پارلمان افغانستان با کشته شدن مهاجمان پایان یافت


حمله به پارلمان افغانستان با کشته شدن مهاجمان پایان یافت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

درگیری میان نیروهای امنیتی و مهاجمان انتحاری روز دوشنبه مقابل ساختمان پارلمان افغانستان با کشته شدن هفت مهاجم انتحاری پایان یافت.

حمله با انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در نزدیکی مقر پارلمان آغاز شد و سپس مهاجمان از یک ساختمان نیم کاره در آن حوالی به ساختمان پارلمان شلیک کردند.

یک مقام امنیتی در کابل به خبرنگاران در محل حادثه گفت که مهاجمان قصد داخل شدن به مقر پارلمان را داشتند. او افزود که در این درگیری یک مهاجم خود را در نزدیکی پارلمان منفجر کرد و شش مهاجم دیگر بدست نیروهای امنیتی کشته شدند.

اما به دنبال انفجار خودرو بمب گذاری شده در مقابل ساختمان شورای ملی، صدای چندین انفجار دیگر نیز شنیده شد. اعضای مجلس نمایندگان شورای ملی افغانستان به دنبال انفجار ها مجلس را ترک کردند.

حاجی نذیر احمدزی، معاون دوم مجلس نمایندگان شورای ملی به صدای آمریکا گفت که همه نمایندگان بدون اینکه آسیبی به آنان برسد ساختمان پارلمان را ترک کردند.

حمله به ساختمان پارلمان افغانستان در زمانی صورت گرفت که قرار بود محمد معصوم ستانکزی، نامزد وزیر دفاع ملی به نمایندگان معرفی شود. قرار بود محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان آقای ستانکزی را به پارلمان معرفی کند.

نیروهای امنیتی در محل حمله
نیروهای امنیتی در محل حمله

به دنبال این حمله نیروهای کمکی امنیتی به سرعت به محل حادثه رسیده و زخمی شدگان که عمدتاً افراد غیرنظامی بودند به بیمارستان منتقل شدند.

محمد اسماعیل کاووسی، مسوول مطبوعاتی وزارت بهداشت افغانستان به صدای آمریکا گفت که ۳۱ زخمی به از جمله پنج زن و سه کودک به بیمارستان شهر کابل منتقل شده اند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است. سفارت آمریکا در کابل این حمله را محکوم کرد و آن را یک بی احترامی آشکار به دموکراسی و حاکمیت قانون خواند.

XS
SM
MD
LG