لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۷

شب رویایی گروه «بی‌تی‌‌اس» در مراسم اهدای جوایز موسیقی آمریکا


چهل و نهمین مراسم اهدای جوایز موسیقی آمریکا، یکشنبه ۲۱ نوامبر با شور و هیجان بسیاری در تالار «مایکروسافت» لس آنجلس برگزار شد.

اجرای مراسم امسال را کاردی بی، رپ‌خوان مشهور آمریکایی بر عهده داشت. او پس از کویین لطیفه، دومین رپ‌خوان زنی است که این برنامه را اجرا می‌کند.

کاردی بی
کاردی بی

مراسم امسال نیز به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های بهداشتی، ترکیبی از بخش های زنده و ضبط شده بود، ولی نسبت به سال گذشته جذابیت و تنوع بیشتری داشت.

تیلور سوئیفت، آریانا گرانده، د ویکند، و دریک از جمله ستاره‌هایی بودند که در مراسم شرکت نکردند.

اجراهای بی‌تی‌‌اس، کلدپلی، اولیویا رودریگو، منسکین، میکی گایتون، بد بانی، کری آندروود، جیسن آلدن، کین براون، و نیو کیدز آند بلاک با استقبال زیادی از سوی حاضرین همراه شد.

گروه پسرانه پاپ «بی‌تی‌‌اس» که اعضای آن اهل کره جنوبی هستند، شب رویایی داشت و با تصاحب سه جایزه مهم، از جمله بهترین هنرمند (گروه) سال از رقبای سرشناس خود پیشی گرفت. این گروه محبوب جایزه بهترین گروه پاپ، و بهترین آهنگ پاپ را نیز دریافت کرد.

دوجا کت و مگان تی استالیون رپ‌خوان‌های زن آمریکایی نیز هر کدام با دریافت سه جایزه خبرساز شدند.

انتظار می‌رفت که اولیویا رودریگو خواننده جوان آمریکایی با نامزدی در هفت بخش ستاره مراسم امسال باشد ولی او فقط جایزه بهترین هنرمند نوظهور سال را گرفت.

اولیویا رودریگو
اولیویا رودریگو

اد شیران، تیلور سوئیفت، لوک برایان، کری اندروود، دریک، کاردی بی، د ویکند، بد بانی، بکی جی، و کانیه وست از جمله هنرمندان مطرحی بودند که در شاخه‌های مختلف موفق به دریافت جایزه شدند.

یکی از حواشی مراسم امسال حذف مورگان والن، خواننده موسیقی کانتری، از برنامه بود. به گفته تهیه‌کنندگان، او علی‌رغم اینکه نامزد دریافت جایزه شده است، به دلیل اظهارات نژادپرستانه‌اش علیه آمریکاییان آفریقایی‌تبار حق شرکت در برنامه یا دریافت جایزه را نداشت.

نامزدهای جوایز موسیقی آمریکا را براساس عملکرد نمودار موسیقی بیلبورد، پخش رادیویی و اینترنتی، فروش آلبوم، و هم‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی انتحاب می‌کنند، و در نهایت برندگان به صورت کامل با آرای طرفداران برگزیده می‌شوند.

XS
SM
MD
LG