لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۵

حقوق شهروندی |‌ کیوان صمیمی «به طور موقت» از زندان آزاد شد


کیوان صمیمی، روزنامه نگار
کیوان صمیمی، روزنامه نگار

مصطفی نیلی، وکیل مدافع کیوان صمیمی، با انتشار متنی در توئیتر خود از آزادی موقت این روزنامه‌نگار ۷۳ ساله از زندان سمنان خبر داد.

مصطفی نیلی روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن ماه با اعلام این خبر افزود،‌ با توجه به گزارش پزشکی قانونی در مورد وضعیت جسمانی این روزنامه‌نگار زندانی و با دستور دادستان و بر اساس ماده ۵۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری، اجرای حکم کیوان صمیمی متوقف و او به طور موقت از زندان آزاد شده است.


این خبر در حالی از سوی این وکیل دادگستری منتشر می‌شود که کیوان صمیمی که کمتر از یک هفته پیش به زندان سمنان منتقل شده بود، با انتشار متنی در کانال تلگرامی خود نوشت، انتقال‌ پی در پی او از زندانی به زندان دیگر ممکن است برای فرسوده کردن و «حتی قتل تدریجی» او باشد.

کیوان صمیمی، سردبیر نشریه «ایران فردا» که طی سال‌های اخیر بارها بازداشت و زندانی شده، ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ در پی شرکت در تجمعی به مناسبت روز جهانی کارگر بازداشت و یک سال بعد در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به سه سال زندان محکوم و آذرماه سال ۱۳۹۹ همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، برای اجرای حکم حبس به زندان اوین منتقل شد.

XS
SM
MD
LG