لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

آکادمی فیلم اروپا از «ژولیت بینوش» بازیگر فرانسوی تجلیل می‌کند


خانم بینوش ۵۵ ساله، پیشتر در فیلم کپی برابر اصل ساخته عباس کیارستمی نیز بازی کرده بود.
خانم بینوش ۵۵ ساله، پیشتر در فیلم کپی برابر اصل ساخته عباس کیارستمی نیز بازی کرده بود.

آکادمی فیلم اروپا از «ژولیت بینوش» بازیگر نامدار فرانسوی و برنده جایزه اسکار تجلیل می کند و جایزه یک عمر دستاورد هنری خود یا «دستاورد اروپایی در جهان سینما» را به او اهدا خواهد کرد.

این جایزه افتخاری به سینماگران اروپایی اهدا می شود که بر صنعت سینما در عرصه جهانی تأثیرگذار بودند.

به گزارش نشریه هنری «هالیوود رپورتر» این جایزه در سی و دومین دوره اهدای جوایز آکادمی فیلم اروپا، هفتم نوامبر در شهر برلین به ژولیت بینوش اهدا می شود.

ژولیت بینوش تاکنون سه بار جایزه آکادمی فیلم اروپا را دریافت کرده است. او جایزه بهترین بازیگر زن آکادمی را بری فیلم های «عاشقان روی پل» ساخته لئوس کاراکس در سال ۱۹۹۲ و «بیمار انگلیسی» ساخته آنتونی مینگلا در سال ۱۹۹۷ دریافت کرده است و برای بازی در فیلم «شکلات» ساخته لاسه هالستروم در سال ۲۰۱۱ صاحب جایزه منتخب تماشاگران شده است. بازی در فیلم «بیمار انگلیسی» جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش دوم زن را نیز برای او به ارمغان آورد.

ژولیت بینوش در طول سالها فعالیت هنری، با تعدادی از کاگردان های مطرح اروپایی از جمله لویی مال، کریستوف کیشلوفسکی، میشل هانکه، جان بورمان، کلر دنیس، اولیویه آسایاس و ایزابل کوشه کار کرده است و در عرصه جهانی نیز با کارگردان‌ هایی چون دیوید کراننبرگ، عباس کیارستمی و هیروکازئو کورئیدا همکاری داشته است.

او در سال ۲۰۱۰ برای فیلم «کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی، جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره سینمایی کن را دریافت کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG