لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

خولیان کاسترو، نامزد دموکرات، از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ کنار می‌رود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - خولیان (تلفظ آمریکایی: جولیَن) کاسترو، وزیر پیشین مسکن دولت باراک اوباما، روز پنج شنبه به حضور خود در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پایان داد. او در این رقابت ها مهاجرت را محور تلاش هایش قرار داد و هر چند در مناظره های تلویزیونی مباحثاتی جدی با رقبا داشت، هرگز کارزار انتخاباتی اش چندان پا نگرفت.

کاسترو در یک ویدئوی آنلاین گفت: «تنها یک ماه مانده به انتخابات انجمن های حزبی در ایالت آیوا و با توجه به شرایط این فصل انتخابات تصمیم گرفتم که این دوره زمان ما نیست.»

کاسترو کارزار انتخاباتی‌اش را ماه ژانویه آغاز کرده بود. او زمانی تصمیم به کناره گیری گرفت که نتوانست از حمایت کافی رای دهندگان در نظرسنجی ها یا کمک های مالی لازم برخوردار شود تا بتواند در مناظره های اخیر دموکرات ها شرکت کند.

کاسترو در یکی از مناظره ها در تقابلی جدی با جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا و نامزد پیشتاز دموکرات ها، گفته بود: «این من هستم که میراث دار باراک اوباما هستم، نه شما.»

کاسترو در ۳۴ سالگی شهردار سن آنتونیو شد. او تنها نامزد لاتین تبار در رقابت های دموکرات ها بود.

کناره گیری کاسترو ۴۵ ساله، به عنوان یکی از جوان ترین ها در میان رقبای دموکرات، در شرایطی رخ می دهد که جناح چپ حزب دموکرات خواهان یک دگرگونی نسلی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG