لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۵

جولیا رابرتز جایزه ویژه جشنواره سن سباستیان اسپانیا را دریافت کرد


جولیا رابرتز جایزه ویژه جشنواره سن سباستیان اسپانیا را دریافت کرد
جولیا رابرتز جایزه ویژه جشنواره سن سباستیان اسپانیا را دریافت کرد

خبرگزاریها گزارش کرده اند در جریان برگزاری پنجاه و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم سن سباستیان اسپانیا، جولیا رابرتز، بازیگر 42 ساله آمریکایی و دارنده دو اسکار بازیگری روز دوشنبه به پاس یک عمر فعالیت هنری شایسته دریافت جایزه ویژه این جشنواره به نام «دوناستیا» شد. جولیا رابرتز این جایزه را از دستان خاویر باردم، بازیگر مطرح اسپانیایی و همبازی خود در فیلم تازه شان با نام «بخور، نیاش کن، عشق بورز!» دریافت کرد. جایزه «دوناستیا» از سال 1986 به جشنواره جهانی فیلم سن سباستیان افزوده شد تا از ستارگان و سینماگران برجسته جهان به پاس یک عمر تلاش هنری قدردانی کرده باشد. ریچارد گر، مریل استریپ و یان مک کلان پیش از این شایسته دریافت این جایزه شده اند.

جولیا رابرتز پس از دریافت جایزه ویژه قدردانی از دستاوردهای هنریش در جشنواره سن سباستیان گفت: من پیش از هرچیز از شهر سن سباستیان، برگزارکنندگان جشنواره و باردم به پاس این جایزه قدردانی کنم.

جولیا رابرتز به سال 1967 در ایالت جورجیای آمریکا بدنیا آمد.جولیا درسال 1988 در ازای دریافت 50 هزار دلار یکی از نقشهای اصلی در فیلم پیتزای مرموز را بازی کرد. اما چند سال بعد بعنوان دریافت کننده بالاترین دستمزد بعنوان یک بازیگر زن تاریخ سینما معرفی شد. او برای بازی در یک فیلم 7 میلیون دلار دستمزد گرفت. جولیا می خواست دامپزشک شود ولی به نیویورک رفت و درس بازیگری خواند.سپس در یک فروشگاه بعنوان مانکن کار کرد و بعد با بازی در پیتزای مرموز درخشید.

XS
SM
MD
LG