لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۴

خانه ییلاقی «جولیا چایلد» آشپز آمریکایی برای اجاره


خانه ییلاقی جولیا چایلد در فرانسه
خانه ییلاقی جولیا چایلد در فرانسه

علاقمندان به جولیا چایلد، آشپز آمریکایی حال می توانند خانه ییلاقی او را در شمال شهر کن در فرانسه اجاره کنند. این خانه از سوی وب سایت «ایر بی‌ان‌بی» به قیمت شبی حدود ۷۰۰ دلار قابل اجاره است.

جولیا چایلد و همسرش پال در دهه ۱۹۶۰ میلادی این خانه ییلاقی را روی زمینی که از دوستانشان اجاره کرده بودند ساختند. بنا براین ملک از آن آنها نبود. آنها قرار گذاشتند زمانی که جولیا و پال دیگر از این خانه استفاده نکردند، خانه به دوستانشان، زوجی به نامهای بِک و فیشباکر، بازگردانده شود.

در سال ۱۹۹۲ دو سال بعد از مرگ پال چایلد جولیا خانه را به بِک و فیشباکر بازگرداند و آنها نیز خانه را فروختند. مالک جدید تا سال ۲۰۱۵ از این خانه به عنوان یک مرکز آموزش آشپزی استفاده کرد و سپس در سال ۲۰۱۵ آن را به فروش گذاشت.

خانه به سرعت، و به قیمت ۹۰۰ هزار دالار فروش رفت. مالکان جدید آن که آمریکایی و اهل ایالت کولورادو هستند این خانه ۳ اتاق خوابه را اجاره می دهند و هم در آن کلاسهای آشپزی می گذارند.

جولیا چایلد برای معرفی غذاهای فرانسوی و طرز تهیه آن در آمریکا شهرت دارد.

او در کنار انتشار کتابهای آشپزی از طریق برنامه تلویزیونی «آشپز فرانسوی» نیز آشپزی یاد می داد که یکی از نخستین برنامه های آشپزی در آمریکا محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG