لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

قضات دیوان عالی آمریکا پس از ۱۹ ماه فعالیت حضوری خود را از سر گرفتند


ساختمان دیوان عالی آمریکا. واشنگتن (آرشیو)
ساختمان دیوان عالی آمریکا. واشنگتن (آرشیو)

قضات دیوان عالی ایالات متحده این هفته برای نخستین بار پس از همه گیری کرونا، و پس از ۱۹ ماه، فعالیت خود را به صورت حضوری از سر گرفتند.

به این ترتیب، هشت قاضی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا این هفته با ردای ‌قضاوت وارد تالار دیوان عالی در شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، شدند و در جایگاه خود قرار گرفتند.

قاضی برت کاونا، به دلیل مثبت بودن تست کرونا به طور مجازی به همکاران خود پیوست. همچنین، قاضی سونیا سوتو‌مایور که از بیماری دیابت رنج می‌برد ماسک بر صورت داشت. قاضی ایمی کنی‌برت، جدیدترین عضو دیوان عالی نیز برای اولین بار در جایگاه خود در ردیف عقب نشست و در مباحث شرکت کرد.

در جلسه نخست دوره جدید دیوان عالی، حدود ۵۰ نفر در تالار حضور داشتند؛ از جمله همسر برخی از قضات دیوان عالی، وکلای پرونده‌های مطرح، و خبرنگارانی که معمولاً پوشش خبری دیوان عالی را بر عهده دارند.

دیوان عالی در این دوره از کار خود پرونده‌های مهمی را بررسی خواهد کرد که شامل برخی‌ از بحث برانگیزترین موضوعات در آمریکا، از جمله قوانین مربوط به اسلحه، آزادی مذهب، مهاجرت، سقط جنین و حق رای، خواهد بود.

بیش از نیمی از اعضای دیوان عالی از قضات محافظه کار محسوب می‌شوند. این دیوان شهریور ماه قانون جدید ممنوعیت سقط جنین برای اکثر زنان در ایالت تگزاس را لغو نکرد.

XS
SM
MD
LG