لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵

پخش سریال «پاپ جوان» با بازی «جود لا» از شبکه اچ بی او آغاز شد


پائولو سورنتینو و جود لا
پائولو سورنتینو و جود لا

پخش سریال «پاپ جوان» در آمریکا، روز یکشنبه پانزدهم ژانویه از شبکه اچ بی او آغاز شد.

پائولو سورنتینو، فیلمساز ایتالیایی برنده جایزه اسکار در این مجموعه تلویزیونی، تصویری کاملا متفاوت با آنچه مردم از پاپ در ذهن دارند ارائه می دهد.

پاپ جوان، یک آمریکایی چهل و هفت ساله به نام «لنی بلاردو» است که نقش او را «جود لا» بازی می کند.

پاپ جوان، اسرارآمیز است و با پاپ های پیش از خود فرق دارد. او در دفتر کارش سیگار می کشد، از مقامات علی رتبه کلیسا می خواهد تا برایش قهوه تهیه کنند، کوکا کولای رژیمی با طعم آلبالو می نوشد و قصد دارد سیگنال های موبایل را قوی کند تا تلفن های همراه در واتیکان بهتر کار کنند. اما در عین حال، جدی، سنتی و محافظه کار هم هست.

او عزمش را جزم کرده تا شکوه و جلال کلیسای کاتولیک را بازگرداند. پاپ جوان که مجذوب قدرت و نفوذ تازه به دست آورده اش شده، رفتارهایی از خود بروز می دهد که به مذاق بسیاری خوش نمی آید و مقامات واتیکان را وحشت زده کرده است.

جود لا، بازیگر نقش پاپ جوان می گوید با پوشیدن ردای پاپ و قرار گرفتن در فضایی که همه از او واهمه و حرف شنوی دارند متوجه شد چطور برخی از افراد زمانی که در جایگاه قدرت قرار می گیرند خودشیفته و افسارگسیخته می شوند.

سریال پاپ جوان در ایتالیا، آفریقای جنوبی و آمریکا فیلمبرداری شده است.

سورنتینو با تکنیک های بازیگوشانه و شوخ طبعانه، سرک می کشد به پشت درهای بسته واتیکان و بیننده را سرگرم می کند.با این حال، سریال به مسائل جدی چون انزوا و تنهایی در اوج قدرت و شهرت و دغدغه های سیاسی روز نیز گریز می زند.

جود لا می گوید برای جا افتادن در این نقش، مطالعه در تاریخ و فرهنگ واتیکان و آشنایی با کلیسای کاتولیک کافی نبود و او به پیشنهاد کارگردان این شخصیت را با توجه به آنچه در گذشته و آینده پاپ خیالی رقم خورده بود خلق کرد.

سریال «پاپ جوان» ده قسمت دارد و فصل دوم آن نیز در راه است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG