لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۸

بازتاب اخراج خواننده زن بریتانیایی از ایران در رسانه‌های بین المللی


جاس استون در حال اجرا در مجارستان ژوئیه ۲۰۱۸
جاس استون در حال اجرا در مجارستان ژوئیه ۲۰۱۸

جاس استون، خواننده زن بریتانیایی که در ادامه تور جهانی خود وارد ایران شده بود، از سوی ماموران بازداشت و یک روز بعد از ایران اخراج (دیپورت) شد؛ حتی با این که تصمیم نداشت در ایران برنامه اجرا کند.

او با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود در حالی که یک روسری سفید بر سر دارد توضیح داد که می‌دانسته طبق قوانین ایران چون زن است اجازه برگزاری کنسرت ندارد و چنین قصدی هم نداشت، ولی باز او را بازداشت و از ایران اخراج کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، خانم استون نوشت که مقامات دولت ایران او را در «لیست سیاه» قرار داده بودند، چون باور داشتند که می خواهد در ایران کنسرت عمومی اجرا کند. او برخورد مأمورینی که هنگام ورود به جزیره کیش با آنها برخورد داشت را در تمام مراحل حرفه ای دانست.

او در شرح ویدیو نوشت: «این مردم [مردم ایران] واقعاً انسان های خوب و مهربانی هستند و احساس بدی کردم که نمی توانند نظام را تغییر دهند.»

دیپورت خانم استون نه تنها در شبکه های اجتماعی، بلکه در رسانه های بین المللی نیز خبرساز شده است. این خواننده برنده جایزه گرمی، پیش از ایران در بسیاری از نقاط دنیا از جمله برخی کشورهای عربی مانند قطر و امارات و کویت برنامه اجرا کرده بود.

برخورد با این هنرمند بریتانیایی در حالی است که دو سال پیش کندی چارمز یک ستاره فیلم های پورن توانسته بود برای عمل زیبایی به ایران سفر کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG