لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۲

رستورانی در اردن به مشتريان طبخ غذا را نيز آمورش می دهد


رستورانی در اردن به مشتريان طبخ غذا را نيز آمورش می دهد
رستورانی در اردن به مشتريان طبخ غذا را نيز آمورش می دهد

رستورانی در امان، پايتخت اردن، اين امکان را برای مشتريان خود فراهم کرده است تا غذای خود را تحت نظارت يک آشپز حرفه ای پُخته و نوش جان کنند.

اين رستوران شيوه آماده سازی و پختن غذاهای سنتی در خاورميانه را به مشتريان خود آموزش ميدهد.

در رستوران کوچکی در يک محله قديمی در قسمت غربی شهراَمان، مشتريان ميتوانند برای دقايقی جای خود را با هنرجويان رشته آشپزی عوض کنند. مشتريان ميتوانند تحت نظارت سرآشپز اين رستوران شيوه صحيح خرد کردن سبزيها و ديگر مواد غذايی را فرا گرفته و حتی غذای مورد علاقه خود را بپزند.

صاحبان رستوران «بيت سِتی» يا «خانه مادر بزرگ» تصميم گرفتند به منظور جلب گردشگران خارجی فکر سِرو غذايی هايی را که خود مشتريان می پزند، عملی کنند.

ماريا حَداد، مدير رستوران، می گويد: «ما فکر کرديم برای بسياری از اُردنی ها و توريستهای خارجی پيدا کردن رستوران هايی که غذای خانگی و سُنتی به مشتريان عرضه کند دشوار است. برای همين رستورانی را راه اندازی کرديم که هم اين خلاء را پر می کند و هم شيوه پختن اين غذا ها را به مشتريان می آموزد.»

مشتريانی که مايلند در رستوران بيت سِتی غذا بخورند بايد از قبل با رستوران تماس بگيرند. به اين صورت مدير رستوران مواد تازه و ضروری را برای پختن غذای مورد علاقه مشتريان، آماده خواهد کرد. اين رستوران حدود ۶ هفته پيش آغاز به کار کرد و تا کنون با استقبال قابل توجهی از طرف مردم، مواجه شده است.

محمد يکی از مشتريان رستوران ميگويد: «تاسيس بيت سِتی فکر بسيار خوبی بود. به جوانها راه پختن غذای های سنتی را ياد ميدهد.»

بطور سنتی در خاورميانه مسوليت آشپزی به عهده زنان بوده و مردان نقش کم رنگتری در اين زمنيه ايفا کرده اند. .

سهيلا شرقاوی، مشتری ديگر اين رستوران، می گويد تجربه آشپزی در اين رستوران در آينده برای وی مفيد خواهد بود. خانم شرقاوی می گويد: «امروز چيزهای زيادی مثل شيوه خُرد کردن سبزی و آماده سازی های ابتدايی خوراک مرغ را ياد گرفتم. دانستن اين چيزها کار آشپزی را برای آدم راحت تر ميکند. اين تجربه را به همه توصيه می کنم.»

کلاس های آشپزی رستوران بيت ستی همچنين آماده سازی سالاد، پيش غذا و دِسرهای گوناگون رايج در کشورهای خاورميانه را به مشتريان خود آموزش ميدهد.

XS
SM
MD
LG