لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۸

اردن تولیدکننده ۷۰ درصد بازی های آنلاین جهان عرب


آرشیو
آرشیو

"نشست بازی‌های ویدیویی آنلاین" که اخیرا در امان پایتخت اردن آغاز شد به ابتکار ملک عبدالله دوم پادشاه اردن شکل گرفت. این نشست کارشناسان بین المللی بسیاری را به منظور الهام بخشیدن به نسل جدید تولیدکنندگان بازی‌های آنلاین به اردن کشانده است.

در حالی که شرکت های اردنی ۷۰ درصد بازی های آنلاین جهان عرب را تولید می کنند صاحبان این صنعت امیدوارند با جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها شاهد رشد بیشتری در آینده باشند.

۵۰۰ شرکت کننده در این نشست حضور داشتند، از مدارس، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی گرفته تا افرادی که در صنعت بازی های ویدیویی اردن فعالند.

به رغم موفقیت برخی از این شرکت ها در تولید بازی هایی که برای کامپیوتر و تلفن های همراه تولید شده، کمبود افراد با استعداد و مشتاق در این صنعت محسوس است.

حسام حمو رئیس شرکت "بازی های طماطم" می‌گوید: "هدف ما پیشرو بودن در بازار بازی‌های آنلاین عربی است و به دنبال آن سایر بازارها. مشکلی که ما با آن مواجهیم کمبود نیروی کار در اردن است. شکاف های مختلف بسیاری در بازار وجود دارد که باید پر شود و ما اینجا هستیم تا به نسل جوان کمک کنیم تا این شکاف‌ها پر شود."

یک برنامه نویس بازی های ویدیویی آنلاین نیز می گوید: "ما به اینجا آمدیم که بازی هایمان را معرفی کنیم و نشان دهیم که جوانان اردنی می توانند بازی هایی را ارائه دهند که با بازی های خارجی رقابت می کند."

شرکت های اردنی هفتاد درصد بازی های آنلاین جهان عرب را تولید می کنند و پیشگامان این صنعت انتظار موفقیت بیشتری را در آینده دارند و از همین رو تلاش می کنند نسل جوان را به ورود به این صنعت تشویق کنند و می گویند علاوه بر نیروی انسانی، سرمایه گذاری کشورهای منطقه نیز برای رشد این صنعت در آینده لازم است.

XS
SM
MD
LG