لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

نویسنده سرشناس مسیحی اردنی ترور شد


آمبولانس حامل جسد ناهض حتر در مقابل دادگاه
آمبولانس حامل جسد ناهض حتر در مقابل دادگاه

ناهض حتر، نویسنده اردنی، روز یکشنبه در مقابل دادگاه به ضرب گلوله کشته شد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، ناهض حتر، نویسنده سرشناس اردنی، روز یکشنبه، چهارم مهر، در مقابل دادگاه بررسی به اتهام او به خاطر انتشار کاریکاتوری که بسیاری در اردن آن را توهین به اسلام محسوب کرده اند به ضرب گلوله کشته شد.

به گفته خبرگزاری دولتی اردن، ضارب در صحنه تیراندازی دستگیر شد. به گفته یک منبع امنیتی اردن، ضارب آقای حتر مسلمانی ۳۹ ساله و واعظ مسجدی در امان، پایتخت اردن، است.

ناهض حتر، ۵۶ ساله، که مسیحی بوده و از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه طرفداری می کرده، ماه گذشته به خاطر انتشار کاریکاتوری در صفحه شبکه اجتماعی خود دستگیر شد. این کاریکاتور، که هویت طراح آن مشخص نیست، مرد عربی را در بهشت نشان می دهد که به همراه دو زن در تخت دراز کشیده و از خدا می خواهد برای آنها شراب بیاورد.

بسیاری از مسلمانان محافظه کار اردن این کاریکاتور را توهینی به اسلام محسوب کردند، و مقامات اردن نیز گفته اند که آقای حتر با انتشار این کاریکاتور قانون را زیر پا گذاشته است.

آقای حتر به توهین به مذهب و دامن زدن به تنش های قومی در کشور متهم شده بود و قرار بود در دادگاه روز یکشنبه محاکمه شود. دولت اردن، کشتن آقای حتر را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG