لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۰

پرتاب بطری و سنگ به خودرو پادشاه اردن


پرتاب بطری و سنگ به خودرو پادشاه اردن
پرتاب بطری و سنگ به خودرو پادشاه اردن

خودرو حامل ملک عبدالله پادشاه اردن و همراهانش در جنوب این کشور مورد حمله دانشجویان خشمگین قرار گرفت؛ اما پادشاه اردن در این جریان صدمه ای ندید.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرده است ملک عبدالله که از شهر تفیله در جنوب اردن بازدید می کرد که دانشجویان با پرتاب سنگ، و بطری به خودرو تشریفاتی وی حمله ور شدند.

این حمله دانشجویان به کاروان خودروهای ملک عبدالله پس از آن صورت گرفت که پادشاه اردن اجرایی کردن یکسری اصلاحات سیاسی و اجتماعی در حوزه قانونمندشدن حکومت برآمده از انتخابات پارلمانی در اردن را وعده داده است. اصلاحاتی که مورد درخواست تظاهرکنندگان خیابانی در ماه های اخیر در اردن و دیگر کشورهای خاورمیانه معروف به بهار عربی است.

ملک عبدالله پادشاه اردن در سخنرانی تلویزیونی خود که روز یکشنبه از شبکه دولتی این کشور پخش شد، وعده تغییرات بنیادین در ساختار سیاسی و اجتماعی اردن داد. پادشاه اردن در این سخنرانی افزود کمیسیون سلطنتی بررسی تغییرات در پی یافتن راههایی برای افزودن بندهایی به قانون اساسی برای قانونی کردن تغییرات و اصلاحات بنیادین در کشور است.

ملک عبدالله که از متحدان آمریکا در منطقه بشمار می رود، همچنین وعده مبارزه گسترده با فساد دولتی را داد؛ اما به رسانه ها و احزاب سیاسی اردن نسبت به هرگونه ایجاد جو نفرت و دشمنی در کشور هشدار داد.

XS
SM
MD
LG