لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

برگزاری اولین جشنواره رنگ در اردن


آرشیو
آرشیو

امان، پایتخت اردن میزبان جشنواره رنگ ها است؛ رویدادی که به اقشار مختلف مردم فرصت می دهد با شنیدن موسیقی، با رقص و با رنگ کردن خودشان و دیگران ساعتی شاد باشند.

در اولین جشنواره رنگ، اقشار مختلفی از مردم اردن با رقصیدن، آواز خواندن و پاشیدن رنگ بر یکدیگر از این جشن لذت بردند. با الهام گرفتن از جشنواره بهاری «هولی» در هند، این جشن که در امان پایتخت اردن برگزار شد، علاوه بر اجرای زنده موسیقی توسط گروه های موزیک تازه کار و مسابقات برای شرکت کنندگان، ویژگی اصلی این جشن که همان پاشیدن رنگ بر روی یکدیگر است، اجرا شد.

برگزار کنندگان هدف از برگزاری این جشنواره را نزدیک کردن مردم از تمامی طبقات جامعه با یکدیگر عنوان می کنند. به گفته جلال حلاوه یکی از از برگزار کنندگان جشنواره: «آنچه این جا اتفاق افتاده​ نشات گرفته از هند است. آنجا ۳۰۰ دین و ۱۵۰ زبان وجود دارد​ آنها با رنگ پاشی می گویند که برای یک روز​ همه مردم متفاوت ما با یک صدا صحبت می کنند.»

به گفته برگزار کنندگان تاکنون این جشنواره در شهرهای دبی در امارات متحده و امان در اردن برگزار شده است. اصیل طراونه، یکی از این شرکت کنندگان در این جشنواره می گوید: «این اولین باری است که این جشنواره در اردن برگزار می شود. این یک رویداد بین المللی است که در هند و ایالات متحده برگزار می شود. این اولین باری است که در این جشنواره در اردن برگزار می شود و واقعا زیباست چون همه جوانان برای گذارندن اوقات خوشی به اینجا آمده اند.»

برگزارکنندگان جشنواره می گویند که گردشگران از کشورهای اروپایی و خلیج فارس برای حضور در این جشنواره به اردن سفر کرده اند که خود مایه امیدواری است که برگزاری مجدد این جشن به افزایش تعداد گردشگران به اردن کمک کند. اگر چه ریشه های این جشنواره در فرهنگ هند باستان است، این رویداد به عنوان جشنواره بهاری رنگ و عشق به آمریکای شمالی و اروپا گسترش یافته است.

XS
SM
MD
LG