لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۶

یک خبرنگار بریتانیایی که برای پوشش انتخابات مجلس به ایران سفر کرده بود خود را قرنطینه کرد


جان اسنو، خبرنگار بریتانیایی پس از سفر به ایران خود را در خانه قرنطینه کرد
جان اسنو، خبرنگار بریتانیایی پس از سفر به ایران خود را در خانه قرنطینه کرد

جان اسنو، خبرنگار «کانال۴» بریتانیا که برای پوشش انتخابات مجلس به ایران سفر کرده بود، و نیز تهیه کننده و فیلمبرداری که او را در این سفر همراهی می کردند، خودشان را قرنطینه کرده اند.

هیچ یک از آنها تا امروز علائم ویروس کرونا را بروز نداده‌اند.

آقای اسنو در گفتگویی که با «کانال ۴» از خانه‌اش داشت گفته بود صبح روزی که از سفر بازگشت احساس خستگی می کرد. اما تصور می‌کرد که این خستگی ناشی از سفر باشد. او همچنین گفت که در نزدیکی مکان‌هایی که ویروس کرونا در آنجا بروز کرده است، نرفته است.

آقای اسنو از توصیه دولت بریتانیا برای پیشگیری از گسترش ویروی کرونا تابعیت کرده و دو هفته در خانه خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، ۲۰ استان از مجموع ۳۱ استان کشور درگیر ویروس کرونا هستند. آمار رسمی منتشر شده تا روز پنجشنبه، هشتم اسفند، از ابتلای ۲۴۵ نفر به ویروس کرونا خبر داده است که از این تعداد ۲۹ مبتلا جان‌شان را از دست داده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز سه شنبه ۶ اسفند گفت: «نگران هستیم که ایران درباره شیوع کرونا در این کشور مخفی‌کاری کرده باشد.»

نیک رابینسون دیگر روزنامه‌نگار بریتانیایی است که به دلیل گذراندن تعطیلات در ویتنام و کامبوج، خانه‌نشین شده است. بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی، ۱۶ مورد ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» یا کرونا در ویتنام و یک مورد نیز در کامبوج تأیید شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG