لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۵

آنجلینا جولی می گوید پاکستان برای مقابله با مصیبت سیل نیاز به کمک های بشردوستانه دراز مدت دارد


آنجلینا جولی می گوید پاکستان برای مقابله با مصیبت سیل نیاز به کمک های بشردوستانه دراز مدت دارد
آنجلینا جولی می گوید پاکستان برای مقابله با مصیبت سیل نیاز به کمک های بشردوستانه دراز مدت دارد

آنجلينا جولی، ابرستاره سينمای هاليوود و کمسيونر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گذشته به منظور گفتگو پيرامون وضعيت سيل زدگان پاکستانی با نخست وزير اين کشور ديدار و گفتگو کرد. اين در حالی است که هم زمان با فرا رسيدن عيد فطر ميليونها نفر از سيل زدگان پاکستان به جای جشن و سرور پس از گذشت هفته ها هنوز مجبورند، در بدترین شرایط و زير چادرهای موقت با حداقل امکانات زندگی کنند.

آنجلينا جولی در سفر دوروزه خود به پاکستان، به عنوان سفیر افتخاری از سوی کمسیون پناهندگان سازمان ملل متحد ازمناطق سیل زده دیدار کرد و به منظور بررسی وضع ميليونها نفراز آسیب دیدگان سيل زده در آن کشور با سيد يوسف رضا گيلانی نخست وزيرپاکستان گفتگو کرد. سفر آنجلينا جولی عمدتاً بخاطر جلب توجه اعانه دهندگان بين المللی و برجسته کردن رنج ميليونها نفر از سيل زدگان، و تداوم کمک های بشر دوستانه به بيش از ٢٠ ميليون نفر از کسانی که به علت سيلاب های اخير بی خانمان شده اند صورت گرفته است.

آنجلینا جولی پیش از این ها در لندن در شب گشایش فیلم تازه خود، «سالت» Salt به خبرنگاران گفته بود که با درنظرگرفتن میزان کم کمک های مالی به مردم مصیبت دیده پاکستان تا آن تاریخ، اگر این وضعیت تغییر نکند او برای جلب توجه جهانیان به اهمیت این کمکرسانی ها، شخصا به پاکستان سفر خواهد کرد.

جولی که هنگام ورود به خاک پاکستان بخاطر رعايت قوانين اسلامی لباس بلند، و روسری سياهی پوشيده بود، پيش از ديدار با نخست وزير آن کشور از يکی از پناهگاه های سيل زدگان بازديد، و از ميزان و ارتفاع مناطق آب گرفته ابراز شگفتی کرد.

جولی سپس در يک کنفرانس خبری در اسلام آباد شرکت کرد. هنرپيشه ٣٥ ساله هاليوود يادآور شد که پاکستان نياز به کمکهای بشر دوستانه درازمدت دارد تا بتواند با پیامدهای وخيم ترين سيل تاريخ این کشور مقابله کند.

آنجلینا جولی درضمن یکی از کسانی بوده است که تهديد کليسائی در ايالت فلوريدای آمريکا را که اعلام کرده بود به مناسبت سالگرد حمله تروريستی يازدهم سپتامبر به برج های دوقلوی نیویورک، نسخ قرآن را به آتش خواهد کشيد محکوم کرده است . آنجلینا جولی در گفتگویی با خبرنگاران گفته بود:« باورم نميشود که کليسائی بگويد که در نظر دارد که کتاب مقدس دينی مسلمانان را بسوزاند.»

هرچند اظهارات تری جونز، کشيش کليسای فلوريدا، که پس از هشدارهای پرزیدنت باراک اوباما و مقامات پنتاگون که تاکید کردند سوزندان قرآن پیامدهای غیرقابل جبرانی برای سربازان آمریکایی خواهد داشت اعلام کرد از این کار صرفنظر خواهد کرد، تنها دغدغه مردم پاکستان که در حال حاضر درگير پيامده های ناشی از سيل هایی مهیب هستند نمی باشد.

همزمان با ورود آنجلینا جولی به پاکستان، پايگاه هوائی ايالت سِند پاکستان شاهد فرود دو هليکوپتر نظامی حامل کمک های بشر دوستانه از ايالات متحده آمريکا بود. در حال حاضر بيش از١٩ هليکوپتر ارتش آمريکا به منظور توزيع کمک های بشر دوستانه به سيل زدگان پاکستان سرگرم عمليات امدادی هستند.

XS
SM
MD
LG