لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

آنجلینا جولی در لیبی


آنجلینا جولی در لیبی
آنجلینا جولی در لیبی

این هفته یک بار دیگر اخبار مربوط به آنجلینا جولی و برد پیت، از مشهور ترین زوج های هالیوود هریک به صورتی در میان خبرهای بین المللی قرار گرفتند.

آنجلینا جولی ضمن دیدار از کشور لیبی در بیانیه ای در رابطه با حضور خود در این کشور می گوید: «من به دلایل گوناگونی به لیبی آمده ام. برای دیدار از کشوری که از هر لحاظ در حال تغییر و تحول است. من با مقام های مختلف ملاقات خواهم داشت و درعین حال برای شنیدن اظهارات مردم کوچه و بازار به اینجا آمده ام و می خواهم مردم لیبی بدانند که من از هر جهت با آنان همگام هستم و این راهروی در مسیر بهبودی و بازسازی است که می تواند آینده کشور لیبی را تعیین کند.»

آنجلینا جولی ٣۶ ساله که سفیر صلح و حسن نیت سازمان ملل متحد در رابطه با امور آوارگان است، ضمن بیاناتی «اقدام های خارق العاده مردم لیبی درپیروزی انقلاب در این کشور» را تحسین کرد. این بازیگر و ابرستاره سینمای هالیوود که به دلیل خدمات انساندوستانه نیز شناخته می شود بر این مسئله تاکید کرد که او از تلاش های مردم لیبی برای تشکیل یک کشور مبتنی بر قانون حمایت می کند.

آنجلینا جولی که روز سه شنبه وارد لیبی شده است در چند روز گذشته از نقاط مختلف این کشور از جمله شهر «مصراته» که در طی چندین ماه گذشته در کنترل نیروهای شورشی بود دیدن کرده است. خانم جولی در مقابل ورودی هتلی که در آن مستقر است به خبرنگاران گفت: «جنبه های خارق العاده این ماجرا این است که افراد زیادی برای بهبود شرایط کنونی در لیبی تلاش می کنند و هر یک برای پیشبرد امور، مسئولیت های مختلفی را بر عهده گرفته اند. حتی در ارتش. شما می بینید که قبل از انقلاب این افراد بازنشسته بودند، یا لباس بچه می فروختند و یا صاحب رستوران بودند اما حالا شغل های قبلی خود را رها کرده و در تلاش برای بهبود کشورشان مشاغل تازه ای را در دست گرفته اند.»

از سوی دیگر، ساختن فیلم تازه ای که «برد پیت» شریک زندگی و پدر فرزندان آنجلینا جولی در آن ایفای نقش می کند با مشکلاتی روبرو شده است. مقام های دولت مجارستان (محل فیلمبرداری) تعدادی نزدیک به صد فقره اسلحه را که قرار است در فیلم تازه «بردپیت» به نام «جنگ جهانی زی» World War Z از آن استفاده شود را مصادره کرده اند. بنا برگفته مقام های مجارستانی این سلاح ها که در آن مسلسل ، تفنگ های دستی، و نارنجک دیده می شود، به صورتی مناسب قوانین این کشورخنثی نشده اند.

این سلاح ها روز شنبه گذشته از شهر لندن وارد کشور مجارستان شده اند. «یانوس هایدو» رییس مرکز ضد تروریستی مجارستان می گوید هرچند به نظر می رسد که این سلاح ها برای استفاده در فیلمبرداری وارد مجارستان شده اند اما او نمی تواند صحت این مسئله را کاملا تایید کند و به همین جهت نیز ورود این سلاح ها در حال حاضر خلاف قوانین مجارستان است. «هایدو» ضمن «پیچیده» خواندن این مسئله توضیح داد که بر اساس قوانین مجارستان تنها سلاح هایی خنثی شده محسوب می شوند که استفاده متعارف از آن ها دیگر امکان پذیر نباشد. این در حالی است که سلاح های ضبط شده را می توان دوباره ترمیم کرده و از ان ها استفاده کرد.

از سوی دیگر «بلا گایدوس» یکی از دست اند کاران فیلم «جنگ جهانی زی» تاکید کرده است که این سلاح ها صرفا برای استفاده در فیلم وارد مجارستان شده و مجوز وارد کردن آن ها برای استفاده در صحنه هایی از یک فیلم سینمایی از قبل گرفته شده است.

آنجلینا جولی و برد پیت که در حال حاضر والدین شش فرزند و فرزند خوانده به نام های مدوکس ١٠ ساله، پکس هفت ساله، زهرای شش ساله، شیلوی پنج ساله و دو قلوهای سه ساله «ناکس» و «ویوین» هستند به تازگی از طریق سازمان خیریه خود به نام «جولی – پیت» مبلغ ٣۴٠ هزار دلار به کودکان گرسنه «سومالی» کمک کرده اند.

XS
SM
MD
LG