لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

آنجلینا جولی از مردم جهان خواستار ارسال کمک های بیشتر به مردم سیل زده پاکستان شد


آنجلینا جولی، ستاره برنده اسکار هالیوود و سفیر نیکوکاری سازمان ملل متحد، شب گذشته در مراسم گشایش فیلم تازه خود به خبرنگاران گفت: «این یک مسئله حیاتی است که مردم جهان به سیل زدگان پاکستان کمک رسانی کنند و دچار استیصال و کمبود شفقت نشوند.»

سیل مهیب پاکستان در روزهای گذشته بیش از۲۰ میلیون نفر از مردم این کشور را بی خانمان و سرگردان کرده است. اما مبالغ ارسالی و اهدایی مردم جهان در مقابل وسعت این فاجعه طبیعی ناچیز به نظر می رسد و این کمک ها تا امروز به مراتب کم تر از کمک های ارسالی به قربانیان سونامی آسیا و زلزله هائیتی بوده است.

آنجلینا جولی گفت: «مسئله ارسال کمک هر روز برای مردم مشکل تر می شود چرا که آن ها فجایعی چون زلزله هائیتی را می بینند و بعد این وقایع و فجایع دیگر که هر روز در یک نقطه جهان به وقوع می پیوندد و کم کم انرژی خود را از دست می دهند و احساس می کنند که نمی توانند از پس همه این مصائب و کمک به همه آن ها برآیند، یا این که احساس می کنند فجایع بدتری هم در راه است.»

اما بنا بر گفته آنجلینا جولی «مردم پاکستان در حال حاضر با بدترین شرایط روبرو هستند. مرگ، مرض، بی خانمانی، بی غذایی، کمبود آب و این وضعیت هر روز از روز پیش وخیم تر می شود.»

جولی از زمان وقوع زلزله هائیتی چندین بار به عنوان سفیر نیکوکاری سازمان ملل به این منطقه سفر کرده است. این ستاره معروف و محبوب سینما می گوید: «به محض اینکه احساس کنم دوربین ها از پاکستان دور شده و آن را فراموش می کنند به آنجا سفر خواهم کرد.»

آنجلینا جولی برای تبلیغات فیلم تازه خود «سالت» Salt به لندن سفر کرده است.

XS
SM
MD
LG