لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۴

خواننده مشهور آمریکایی از مشکلات خانوادگی و افسردگی خود سخن می‌گوید


جوانا لِوِک، مشهور به «جوجو»
جوانا لِوِک، مشهور به «جوجو»

جوانا لِوِک، مشهور به «جوجو» (به انگلیسی: JoJo)، خواننده، ترانه نویس، و بازیگر مشهور آمریکایی در جریان یک گفتگوی رسانه ای، برای نخستین بار درباره مشکلات خانوادگی و افسردگی خود سخن گفت.

او در مصاحبه با «نشریه پیپل» با اشاره به این که بیماری‌های روانی در خانواده آنها سابقه طولانی‌دارد، گفت از این که برای درمان افسردگی خود به پزشک مراجعه کرده است، احساس شرمندگی نمی کند.

«جوجو» متولد شهر کوچکی در ایالت ورمانت است. ا‌و فعالیت‌های هنری خود را از سال ۱۹۹۸ آغاز کرد.

او ضمن انتشار ۳ آلبوم موسیقی با آهنگ هایی در سبک های آر اند بی، پاپ، هیپ پاپ و سول، در فیلمهای سینمایی و سریالهای تلویزیونی مختلفی نیز بازی کرده است.

او که در جوانی به اوج شهرت رسید، در فرازهای دیگری از این مصاحبه به افسردگی خود و اعتیاد پدرش به مواد و داروهای مخدر اشاره می کند و می‌گوید که این مسائل او را سخت آزار می داد.

در این دوران بود که اختلاف این هنرمند با شرکت صفحه پرکنی باعث شد تا به دلایل حقوقی نتواند در زمینه موسیقی فعالیت کند و در ۱۸ سالگی به مشروبات الکلی پناه برد.

این خواننده پس از این که متوجه مشکلات عمیق و شرایط خطرناک خود شد، به پزشک مراجعه کرد و با کمک مشاورین آگاه، اعتیادش به الکل را ترک کرد.

او با شرکت در جلسات روان درمانی، مصرف دارو و مدیتیشن، یا مراقبه، شرایط روحی بهتری پیدا کرد و حالا دیگر خود را فردی افسرده نمی داند.

جوجو در سال ۲۰۱۴ موفق به حل مشکلات قانونی خود با شرکت صفحه پرکنی شد و به عرصه موسیقی بازگشت ولی این دوره شاد بسیار کوتاه بود چون پدرش به دلیل اعتیاد درگذشت.

این خواننده ۲۹ ساله مرگ پدر را واقعه ای تلخ و غم انگیز توصیف می کند که در عین حال درسی مهم برای او بود تا هرگز به سمت موادمخدر و مشروبات الکلی نرود.

چهارمین آلبوم جوجو‌ جمعه اول ماه مه روانه بازار می شود و شامل مجموعه ای از آهنگ های این هنرمند است که در ۲ سال گذشته ضبط شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG