لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۸

وزیر دفاع آمریکا: نباید در مورد ژنرال آلن قضاوت شتابزده کرد


برگردان گزارش تارنمای انگلیسی صدای آمریکا از آخرین گفته های وزیر دفاع آمریکا در خصوص ژنرال جان آلن.

لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا،‌ می گوید به ژنرال جان آلن، فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان، اعتماد دارد و این اعتماد به اندازه ای است که به او اجازه می دهد این فرمانده ارشد ارتش آمریکا را در سمت خود به عنوان فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان نگاه دارد.

بررسی رفتار و مکاتبات ماه های اخیر آقای آلن آغاز شده و احتمالاْ تا مدتی ادامه خواهد داشت. گفته های بامداد امروز چهارشنبه آقای پانه تا به رغم و در پی رسوایی جنسی اظهار شد که به استعفای ژنرال پترایس از ریاست سازمان سیا منجر شد و ژنرال جان آلن نیز در جریان آن در مظان اتهام به رفتار نامناسب غیرحرفه ای قرار گرفته است.

وزیر دفاع آمریکا در سفر استرالیاست و برای انجام گفت و گوهای راهبردی به آن کشور سفر کرده و صبح چهارشنبه دراسترالیا و در گفت و گو با خبرنگاران به پرسشی پیرامون جان آلن پاسخ گفت.

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان که مکاتبات وی اکنون از سوی اف بی آی تحت بررسی است، شماری ایی میل غیراخلاقی برای جیل کلی فرستاده که زنی است که در مظان ارتباط جنسی با وی است. این ایی میل ها ۲۰ تا ۳۰ هزار صفحه هستند. بررسی های بیشتر اف بی آی که اکنون در جریان است روشن خواهد کرد که این ایی میل ها تا چه اندازه غیراخلاقی بوده اند. ژنرال آلن و خانم کلی هردو متأهلند.

وزیر دفاع آمریکا امروز گفت که درمورد کار و رفتار آقای آلن نباید به گونه ای شتابزده قضاوت شود.

پرزیدنت اوباما انتصاب ژنرال آلن را به سمت فرماندهی نیروهای ناتو که قرار بود روز گذشته انجام شود به تعویق انداخته است. جی کارنی سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفته است که آقای اوباما نیز همچنان به ژنرال آلن اعتماد دارد وبرای وی و خدمتش به کشور احترام بسیاری قائل است.

جان آلن هرگونه اتهامی مبنی بر سرزدن رفتار غیرحرفه ای و غیراخلاقی را از خود رد کرده است.
XS
SM
MD
LG