لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

هانتر بایدن از هیات مدیره یک موسسه چینی کناره‌‌گیری می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - هانتر بایدن، که با بررسی‌های موشکافانه پرزیدنت ترامپ و متحدان جمهوریخواهش رو‌به‌رو است، می گوید در پایان ماه جاری از هیات مدیره یک موسسه مالی خصوصی چینی کناره گیری می کند. این بخشی از تعهد او به عدم کار برای شرکت های خارجی در صورت پیروزی پدرش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

هانتر بایدن، پسر ۴۹ ساله جو بایدن نامزد انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در یادداشتی اینترنتی از این تصمیم خود خبر داد. جرج میسرس، وکیل هانتر بایدن، این یادداشت را نوشته و از فعالیت هانتر بایدن در اوکراین و چین دفاع کرده است. فعالیت های هانتر بایدن دستمایه حملات عمده ترامپ علیه جو بایدن شده است، هر چند سندی دال بر تخلف در این باره وجود ندارد.

مسیرس در این یادداشت نوشته است: «هانتر تعهد می سپارد: در یک دولت بایدن به هر گونه دستورالعمل و معیار صادر شده از سوی یک پرزیدنت بایدن درباره تضاد منافع یا امکان تضاد منافع، شامل هر محدودیتی در منافع تجاری در خارج کشور یا شرکت های خارجی، عمل کند. او به دخیل نکردن پدرش در امور تجاری خود ادامه می دهد.»

جو بایدن در گفتگو با خبرنگاران در شهر «دموین» در ایالت «آیوا» گفت پسرش پیش از انتشار آن یادداشت با او مشورتی نکرده بود و تاکید کرد که پسرش مرتکب حتی یک فقره تخلف هم نشده است.

بایدن وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اعضای خانواده اش را از تصاحب مقام های دولتی در کاخ سفید منع خواهد کرد.

جمهوریخواهان می گویند این تلاشی از سوی بایدن برای نجات یک کارزار انتخاباتی ناکام است و هانتر بایدن باید مدت ها پیش کناره گیری می کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG