لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۸

جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا اتهام رفتار نامناسب با زنان را رد کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «جو بایدن»، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا که بسیاری گمان می کنند به زودی قدم به عرصه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا بگذارد، به اتهام رفتار نامناسب با زنان واکنش نشان داد.

«لوسی فلورس»، سیاستمدار دموکرات از ایالت نوادا در گفتگو با شبکه خبری «سی ان ان» گفته بود که آقای بایدن یکبار دستهایش را روی شانه های او گذاشت، نزدیکش شد، موهایش را بویید و بوسه ای بر سرش زد که باعث شد او معذب شود؛ ادعایی که برخی از دموکراتها را نگران آینده انتخاباتی جو بایدن ۷۶ ساله کرده است.

آقای بایدن در بیانیه ای گفته که در کارزارهای انتخاباتی، بسیاری را در آغوش کشیده و بوسیده ولی هرگز فکر نمی کند رفتاری نامناسب داشته است. جو بایدن می گوید اگر با رفتارش باعث رنجش شده، از روی قصد نبوده است و او با احترام به نظرات طرف مقابل توجه خواهد کرد.

آقای بایدن همچنین تأکید کرده است که به تلاش خود در حمایت از حقوق زنان، برابری جنسیتی و پایان دادن به خشونت علیه زنان ادامه خواهد داد.

جو بایدن، هنوز به دلیل رویکرد نامناسبی که در رابطه با یک اتهام آزار جنسی در زمان سناتوری، مورد انتقاد قرار می گیرد. او در سال ۱۹۹۱ رئیس کمیته قضایی مجلس سنا در جلسه تأیید صلاحیت «کلارنس توماس» نامزد دیوان عالی آمریکا بود؛ کسی که از سوی همکارش «آنیتا هیل» به آزار جنسی متهم شده بود ولی در نهایت قاضی توماس توانست بر کرسی دیوان عالی ایالت متحده تکیه زند.

آقای بایدن چندی پیش گفت از اینکه نتوانسته راه کار بهتری برای دادخواهی آنیتا هیل پیدا کند، پشیمان است.

جو بایدن، دو بار در سالهای ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد و هشت سال به عنوان معاون ریاست جمهوری در کنار باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا خدمت کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG