لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۳

در آستانه انتخابات «سه‌شنبه بزرگ»؛ رقبای سابق جو بایدن حالا از او حمایت کرده‌اند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، با جلب حمایت سه رقیب خود در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ایالات متحده، به کارزار انتخاباتی اش در آستانه رای گیری های سه شنبه در ۱۴ ایالت سراسر آمریکا جان تازه ای بخشید.

سناتور ایمی کلوبشار دوشنبه به حضور خود در رقابت ها پایان داد و به اتفاق بتو ارورک، نماینده پیشین کنگره از ایالت تگزاس، در یک گردهمایی در شهر دالاس از بایدن رسما حمایت کردند.

یک روز قبل، پیت بودجج، شهردار پیشین ساوت بند در ایالت ایندیانا، دیگر دموکرات میانه رو به کارزار انتخاباتی اش پایان داده بود. بودجج هم دوشنبه به طور رسمی حمایت خود از بایدن را اعلام کرد.

کلوبشار خود را سیاستمداری عملگرا نشان داد که در بسیاری موارد از جمله بیمه درمانی دولتی در ایالات متحده موضعی میانه رو دارد.

اما او با وجود صعودی مختصر در نظرسنجی ها، جایگاهی بهتر از سوم تا ششم در ۴ ایالت اولیه در انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ماه گذشته به دست نیاورد. بنا بر نظرسنجی ها در ۱۴ ایالت صحنه رقابت در «سه‌شنبه بزرگ»، کلوبشار تنها در ایالت خودش، مینه سوتا، پیشتاز بود.

تام استایر، میلیاردر طرفدار حفظ محیط زیست، هم پس از عملکرد موفق بایدن در کارولینای جنوبی از رقابت ها کنار رفت.

اکنون تنها چهار نامزد عمده در رقابت دموکرات ها مانده اند: سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت، سیاستمداری که خود را دموکرات سوسیالیست توصیف می کند؛ سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست، لیبرال دیگری که توفیق چندانی در رقابت ها نداشته است؛ مایکل بلومبرگ، میلیاردری که نام او برای اولین بار بر روی برگه های رای دیده می شود؛ و جو بایدن که دو دوره معاون ریاست جمهوری باراک اوباما بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG