لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۰

آیا وقتش رسیده که استعفا دهید؟


پس از سال ها کار در یک محل، گاهی علائمی نمودار می شود که حس می کنید وقتش رسیده استعفا دهید و حرفه خود را در محل دیگری ازسرگیرید.

نشریه تایمز نوشته پژوهشگران بر اساس مطالعاتی که انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که هفت علامتی که در زیر فهرست شده می تواند به مثابه زنگ هشداری برای هر یک از افرادی باشد که به فکر ترک محل کارشان بیفتند و گشتن به دنبال کار جدید را در ذهن خود لحاظ کنند:

۱ – اگر در سه سال گذشته بدون هیچ پیشرفت یا ترفیع در یک شرکت در جا زده اید.

۲ – اگر مدیر شما مستقیما در مورد نحوه کارآیی شما اظهار نظر نمی کند.

۳ – اگر احساس می کنید چیزی نمی آموزید و چالشی در کار نیست.

۴- اگر می بینید همکاران شما مرتبا در حال به روز در آوردن رزومه های خود هستند و اغلب مراسم خداحافظی با آنها ترتیب داده می شود.

۵ - اگر شرکت شما منظما تغییرات سازمانی اعلام می کند و مدیریت را تغییر می دهد. این کار ممکن است نشان دهد مدیریت مسئله دارد و فاقد جهت استراتژیک محکم است.

۶ – دریافت ای میل از شرکت های استخدام کارمند ممکن است ناراحت کننده باشد، اما کاملا نادیده شان نگیرید و گاهی آنها را قبل از اینکه از بین ببرید مطالعه کنید.

۷- ورای این علامت های هشدار دهنده، از احساس قلبی خودتان غافل نشوید. هیچکس بهتر از خود شما فضایی را که در آن کار می کنید نمی شناسد.

پژوهشگران می گویند بزرگترین فایده دنبال کردن این روند این است که متوجه خواهید شد یا از کار فعلی راضی هستید یا فرصت هایی را برای حرکت به مراحل بهتر جستجو می کنید.

XS
SM
MD
LG