لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۸

کمک چهار میلیون دلاری یک ایرانی نیکوکار به بیمارستان بریتیش کلمبیا در کانادا


کمک چهار میلیون دلاری یک ایرانی نیکوکار به بیمارستان بریتیش کلمبیا در کانادا
کمک چهار میلیون دلاری یک ایرانی نیکوکار به بیمارستان بریتیش کلمبیا در کانادا

یک تاجر موفق ۸۴ ساله ایرانی، روز سه شنبه ۲۳ شهریورچهار میلیون دلار به بیمارستان «لاینز گیت» در شمال ونکوور در کانادا اهدا کرد.

این اولین باری نیست که جواد موفقیان، ایرانی نیکوکار مقیم استان بریتیش کلمبیا مبالغ هنگفتی به مراکز بهداشتی این کشور اهدا می کند.

جواد موفقیان که از طریق تجارت در ایران و کانادا به ثروت هنگفتی دست یافته، تاکنون بیش از چهل میلیون دلار به مراکز درمانی و آموزشی بریتیش کلمبیا اهدا کرده است.

آقای موفقیان که هجده سال پیش از ایران به کانادا کوچ کرد، همچنین از کمک های مالی خود به ایران، کشور مادری اش دریغ نکرده است.

این ایرانی نیکوکار خواسته است تا به جای این که از او در مقام یک فرد بشر دوست یاد شود، او را فردی قدرشناس معرفی کنند که از زحماتی که کادر بیمارستان پس از یک حمله قلبی برای وی کشیده اند، سپاسگزار است.

او می گوید: «گروهی از پزشکان مجرب و فرشتگانی که در مقام پرستار در این جا کار می کنند، به گونه ای از من مراقبت کردند که در هیچ جای دیگر دنیا امکان پذیر نیست.»

آقای موفقیان همچنین گفته است که او تلاش می کند که به آموزه های مادرش در مورد سخاوت و نیکوکاری عمل کند.

وی افزود ثروتی که از طریق تجارت به دست آورد، به مردم تعلق دارد و باید به آن ها بازگردانده شود.

او تاکنون پانزده میلیون دلار به بخش تحقیق و درمان بیماری های مغزی دانشگاه بریتیش کلمبیا و شش میلیون دلار برای احداث بخش جدیدی در بیمارستان کودکان بریتیش کلمبیا اهدا کرده است.

چهار میلیون دلاری که وی اخیراً به بیمارستان «لاینز گیت» اهدا کرده است، برای احداث یک بخش آموزشی و درمانی تخصصی برای بیماران روحی و معتادان استفاده خواهد شد.
XS
SM
MD
LG