لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۷

چالشهای جیمی کیمل، مجری مراسم اسکار و انتظار تماشاگران از او


پخش مراسم اسکار ، امشب، یکشنبه ، ساعت پنج و نیم عصر به وقت لس آنجلس از شبکه ای بی سی آغاز خواهد شد.

پیش بینی می شود هوای عصر یکشنبه هشتم اسفند در لس آنجلس بارانی باشد اما دست اندرکاران اسکار برای این احتمال آماده شده اند.

مجری مراسم امسال، جیمی کیمل است که برای اولین بار این اجرا را بر عهده می گیرد.

در آگهی تبلیغاتی اسکار، مورگان فریمن با صدای خاص و آرامش بخش خود کنار کیمل ایستاده و می گوید این موقعیتی است که یا خبر خوبش در شهر می پیچد و یا همه او را به خاطر اجرای افتضاح جلوی میلیونها تماشاگر مسخره خواهند کرد. کیمل این آگهی را در توییترش به اشتراک گذاشته و نوشته « همه حرفهای مورگان فریمن هم الهام بخش نیست»

جیمی کیمل اجرای برنامه شبانگاهی شبکه ای بی سی را بر عهده دارد و محل کارش به محل برگزاری اسکار نزدیک است. او سالهاست برنامه ویژه ای را به اسکار اختصاص میدهد و در مورد آنچه در مراسم اتفاق افتاده صحبت میکند از همین رو با حواشی اسکار بیگانه نیست.

کیمل، از ماه ها پیش، حتی قبل از اعلام اسامی نامزدها تلاش کرده هر کسی را که فکر میکند نامزد اسکار شود ملاقات کند و او را بیشتر بشناسد. او معتقد است افرادی که در مراسم شرکت می کنند شوخی های او را درک خواهند کرد ولی او سعی می کند در طنز خود، عموم مردم را در نظر بگیرد.

کیمل در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ اجرای مراسم اهدای جوایز امی را بر عهده داشت و اجرای مراسم اسکار هم چندان متفاوت با مراسم امی نیست. اما اسکار امسال، با چالشهایی همراه است. یکی از این چالشها، ارتباط برقرار کردن با اکثر تماشاگران آمریکایی در دورانی است که سیاست، میان مردم چند دستگی ایجاد کرده است.

کیمل متن مونولوگ آغاز برنامه را با همکاری تیم نویسندگان برنامه اش می نویسد. این تیم هفتاد و پنج درصد از وقت جمعه شبهایشان را به نوشتن این متون اختصاص داده اند و هر شب پس از اجرای برنامه، یک ساعت اضافه می مانند و روی چیزهایی که قرار است کیمل در مراسم اسکار بگوید کار می کنند.

کیمل می گوید هر چند تهیه این متون یک کار تیمی است اما کسی به او نمی گوید چه شوخی هایی بکند و چه چیزهایی بگوید.

کاربران شبکه های اجتماعی در توییتر از کیمل خواسته اند تا در شوخی ها و انتقادهای سیاسی افراط نکند چرا که فضای امسال اسکار سیاسی است و تعدادی از هنرپیشه ها می خواهند از این تریبون برای انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ استفاده کنند.

تقریبا می توان گفت سالی نبوده که مجری مراسم اسکار زیر تیغ انتقاد تماشاگران نرفته باشد.

سال گذشته، اجرای مراسم بر عهده کید راک بود و موضوع روز، مسأله حقوق سیاه پوستان و کم محلی آکادمی اسکار به هنرمندان سیاه پوست در انتخاب نامزدها بود.

یکی از کسانی که در اجرای مراسم اسکار خبره شده ، بیلی کریستال بازیگر و کمدین آمریکایی است. او در کل ۹ بار این مراسم را اجرا کرده و آخرین اجرای او در سال ۲۰۱۲ بوده است.

علی رغم حواشی پیرامون مجری های اسکار، کیمل می گوید نگران چیزی نیست چرا که همیشه هستند عده ای که سخنان او را نپسندند به همین خاطر زیاد ذهنش را درگیر این مسأله نمی کند.

یکی دیگر از چالشهای جیمی کیمل، حضور مت دیمون در سالن است که به عنوان تهیه کننده فیلم «منچستر ساحلی» در مراسم شرکت دارد. کیمل و دیمون، با هم اختلافی دیرین دارند. از متلک گفتن به یکدیگر تا حضور مت دیمون در ویدئویی با سارا سیلورمن دوست دختر سابق جیمی کیمل که در آن اعتراف می کنند با هم رابطه دارند. هر چند این کشمکش بیشتر شوخی و بازی است تا حقیقت، اما سالهاست تماشاگران را سرگرم کرده است.

کیمل در برنامه تلویزیونی الن دی جنرس گفت دلیلی که فیلم مت دیمون نامزد دریافت جایزه اسکار شده این است که آکادمی میخواسته از او به خاطر بازی نکردن در فیلم قدردانی کند.

بسیاری از تماشاگران منتظرند ببینند آیا سرانجام این شوخی تمام می شود و یا در مراسم اسکار به اوج می رسد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG