لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۳

«جیم کری» کمدین بعد از مدتی سکوت با یک مستند بازگشت: «به رنگ احتیاج دارم»


جیم کری کمدین و بازیگر ۵۵ ساله.
جیم کری کمدین و بازیگر ۵۵ ساله.

جیم کری، کمدین و هنرپیشه محبوب کانادایی- آمریکایی مدتی است از صحنه فیلم کنار رفته بود و طرفدارانش را با این سوال روبرو کرده بود که مشغول چه کاری است. مستند جدیدی به نام «جیم کری: به رنگ احتیج دارم» پاسخ این پرسش هاست.

«به رنگ احتیاج دارم» مستند کوتاهی از جیم کری است که دو هفته پیش در وب سایت «ویمیو» آپلود شد و از آن زمان همه‌گیر شده است و تا کنون بیش از دو میلیون بار تماشا شده است.

در این مستند جیم کری سخت مشغول نقاشی است و تابلو های او بسیاری از تماشاگران را متحر کرده است. او ۶ سال پیش شروع به نقاشی کرد.

کری در فیلم ۶ دقیقه ای می گوید «هنرمند» بودن یعنی به تصویر کشیدن زندگی درونی خود. او می گوید یک هنرمند از احساساتش و یا نیازهایش الهام می گیرد.

آخرین پروژه های بازیگری جیم کری در سال ۲۰۱۳ بود و فیلمهای او مانند «احمق و احمق تر ۲» مورد استقبال منتقدین و تماشاگران قرار نگرفت.

جیم کری در ماههای اخیر درگیر اتهاماتی شده بود. بعد از اینکه کاتریونا وایت، دوست دختر سابق جیم کری سال گذشته درگذشت، همسر پیشین کاتریونا وایت، از جیم کری شکایت کرده و او را برای مرگ کاتریونا مقصر دانست.

دلیل مرگ کاتریونا وایت خودکشی اعلام شد اما مارک برتون همسر سایق کاتریونا، می گوید جیم کری داروهایی به کاتریونا داده که تنها با نسخه پزشک قابل خرید هستند و استفاده از آنها بدون نسخه غیر قانونی است و از این رو، جیم کری را در مرگ کاتریونا مقصر دانست. جیم کری این اتهام را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG