لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۱

گزارش: ارزش يک نوع سنگ قيمتی در چين ممکن است در ده سال آينده ۱۰۰ برابر شود


گزارش: ارزش يک نوع سنگ قيمتی در چين ممکن است در ده سال آينده ۱۰۰ برابر شود
گزارش: ارزش يک نوع سنگ قيمتی در چين ممکن است در ده سال آينده ۱۰۰ برابر شود

کارشناسان نمايشگاه جواهرات بين المللی در پکن تخمين زده اند که ارزش اين نوع سنگ در ده سال آينده ۱۰۰ برابر می شود.

۹۰۰ طلا فروش و جواهر ساز اجناس خود را در نمايشگاه جواهرات بين المللی پکن، به نمايش گذاشته اند. اما امسال «يشم» که يک نوع سنگ سبز رنگ است بيشترين توجه را به خود جلب کرده و اين سنگ کمياب تر و کمياب تر می شود. اين سنگ که نشان چين است بيشتر در النگو، انگشتر و گردنبند به کار می رود و در مراسم گوناگون مورد استفاده قرار می گيرد.

«يَنگ پنگ،» مدير شرکت جواهرات رنگارنگ «يُنان»که يکی از شرکتهای صادر کننده جواهرات به غرب است با اطمينان می گويد که خريد اين سنگ سرمايه گذاری بسيار خوبی، برای آينده است و اضافه می کند: «اکنون يشم جزيی از لوکس ترين جواهرات بشمار می رود. فروش و قيمت آن در چين افزايش يافته چرا که اين سنگ بسيار کمياب شده است. يشم نه تنها برای مردم جنبه معنوی دارد بلکه سرمايه بسيار خوبی است. ممکن است که ارزش اين سنگ در ده سال آينده ۶۰ تا صد برابر شود.»

با افزايش درآمد مردم در چين خريد جواهرات هم در اين کشور بيشتر شده است و هزاران نفر برای خريد جواهرات مورد علاقه خود به ديدن نمايشگاه جواهرات بين المللی پکن آمده اند.

«ييا شيائوچين،» يکی از علاقمندان به سنگ های قيمتی، می گويد: «يشم بهترين سنگ برای مقابله با انرژی منفی است. گفته می شود طلا با ارزش است اما برای يشم نميشود قيمتی گذاشت. اين سنگ يک کادو سنتی است که ما چينی ها به هم هديه می ديم. من اين سنگ را به عنوان سنگ تزيينی دوست دارم.»

به گزارش سازمان مبادله جواهرات سال گذشته فروش يشم در چين به ۳۳ ميليون دلار رسيد و ممکن است امسال ۲۰ درصد افزايش يابد. مدير سازمان مبادله جواهرات می گويد: «اقتصاد چين در حال رشد است و استانداردهای زندگی مردم نيز پيشرفت کرده است. صنعت جواهرات هم رونق بيشتری دارد. ما سعی می کنيم از طريق اين نمايشگاه تصوير بهتری از خود نشان دهيم.»

چين يکی از بزرگترين کشورهای توليد و صادرکننده جواهرات مخصوصاً مرواريد و يشم در دنيا است.

امسال يازدهمين سال نمايشگاه جواهرات بين المللی است که حدود ۹۰ هزار علاقمند را به خود، جذب کرده است.

XS
SM
MD
LG