لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۳

درگذشت پیشخدمت کهنه‌کار ۱۱ رئیس‌جمهوری در کاخ‌ سفید


ویلسون جرمن، پیشخدمت مخصوص روسای جمهوری آمریکا
ویلسون جرمن، پیشخدمت مخصوص روسای جمهوری آمریکا

پیشخدمتی که در کاخ سفید به ۱۱ رئیس جمهوری آمریکا خدمت کرده بود، در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دنیا رفت. ویلسون جرمن هنگام مرگ ۹۱ سال داشت.

ویلسون جرمن، کسی که برای مدت بیش از ۴۴ سال در کاخ سفید، حضوری آشکار و دائمی داشت، در سن ۹۱ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشت.

به گزارش روزنامه «یو‌اس‌ای تودی»، او که کارش در کاخ سفید را در دوران ریاست جمهوری دوایت آیزنهاور به عنوان یک نظافتچی آغاز کرده بود، هنگامی که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما بازنشسته شد، متصدی آسانسور بود.

میشل اوباما در پیامی خطاب به خانواده جرمن نوشت: «ویلسون با مهربانی و مراقبت، ده‌ها سال کمک کرد تا کاخ‌سفید را برای خانواده‌های روسای جمهوری آمریکا ... به خانه‌ تبدیل کند. خدمات او به دیگران - میل او به تلاش فراتر و بالاتر از حد ممکن در خدمت به کشوری که دوست می‌داشت، و کسانی که در زندگی با آنها سروکار داشت - میراثی شایسته روحیه سخاوتمند او است.»

پس از انتشار خبر درگذشت خدمتکار باسابقه کاخ سفید، شماری دیگر از خانواده‌های روسای جمهوری سابق هم در پیام‌های تسلیت، از خدمات ویلسون جرمن ستایش کردند.

جمیله گَرِت، سالمندترین نوه‌ آقای جرمن، در مصاحبه با تلویزیون فاکس واشنگتن گفت که جرمن، در دوران ریاست جمهوری پرزیدنت جان کندی به مقام پیشخدمت مخصوص رسید، و بانوی اول، جکلین (ژاکلین) کندی، در اعطای این مقام به جرمن، نقش بازی کرد.

هیلاری کلینتون نیز در پیام خود یادآور شد که جرمن به خانواده‌های روسای جمهوری، از جمله خانواده کلینتون، کمک کرد که در کاخ سفید، احساس کنند در خانه خودشان هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG