لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۸

چطور پیراهن سبز «جنیفر لوپز» باعث خلق موتور جستجوی تصویر «گوگل» شد


جنیفر لوپز در نمایش مد «ورساچی» در «هفته مد لباسهای بهاره - تابستانه ۲۰۲۰ میلان»
جنیفر لوپز در نمایش مد «ورساچی» در «هفته مد لباسهای بهاره - تابستانه ۲۰۲۰ میلان»

روز جمعه، ۲۹ شهریور، «دوناتلا ورساچی» کلکسیون لباسهای بهاره ۲۰۲۰ برند ایتالیایی «ورساچی» را که بر اساس پیراهن معروف سبز «جنیفر لوپز» طراحی شده، به نمایش گذاشت. اما آیا می‌دانستید این پیراهن ماکسی جلوباز و بدن نما با نقش و نگار برگ های استوایی که لقب «پیراهن جنگل» را گرفته و جنیفر آن را در مراسم جایزه گرمی سال ۲۰۰۰ پوشیده بود، الهام بخش خلق موتور جستجوی تصویر در سایت گوگل شده است؟

به گزارش «د کات»، در پایان نمایش مد ورساچی، روی یک پرده تصویر صفحه جستجوی گوگل ظاهر شد با فرمان «خب گوگل، پیراهن جنگل ورساچی اصل را به من نشان بده،» که به دنبال آن تصویر جنیفر لوپز در این پیراهن در سال ۲۰۰۰ به نمایش درآمد. فرمان بعد می گوید، «خوب گوگل، حالا عکس پیراهن جنگل ورساچی واقعی را نشان بده» و ناگهان جنیفر لوپز در این پیراهن افسانه ای بر روی صحنه قدم گذاشت.

داستان این پیراهن که منجر به خلق موتور جستجوی تصویر گوگل شد، یکی از داستان های محبوب در صنعت مد است.

«اریک اشمیت»، مدیرعامل و رئیس اجرایی پیشین گوگل، در سال ۲۰۱۵ در رسانه بین المللی «پراجکت سیندیکیت» نوشت، «مردم بیشتر از صرفا متن می خواستند. این اولین بار بعد از جایزه گرمی ۲۰۰۰ معلوم شد. مراسمی که در آن جنیفر لوپز یک پیراهن سبز پوشیده بود که البته توجه جهان را به خودش جلب کرد. در آن زمان، یکی از بیشترین جستجوهایی بود که شاهدش بودیم. ولی در آن زمان راهی نداشتیم که به مصرف‌کنندگان دقیقاً آن چیزی را که می خواهند ارائه بدهیم: یعنی جنیفر لوپز در آن لباس را. در نتیجه جستجوی تصویر گوگل خلق شد.»

جنیفر لوپز در کنار دوناتلا ورساچی - هفته مد لباسهای بهاره - تابستانه ۲۰۲۰ میلان، ایتالیا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹
جنیفر لوپز در کنار دوناتلا ورساچی - هفته مد لباسهای بهاره - تابستانه ۲۰۲۰ میلان، ایتالیا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹

هنوز هیچ نظری از میلان نیامده است که ورساچی و لوپز، خودشان در مورد این که باعث ترقی اینترنت شده‌اند، چه احساسی دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG