لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۹

جنیفر لارنس در رابطه با پیروزی ترامپ: نترسید


جنیفر لورنس در میان اسکار ایزاک (چپ) و جیمز مک‌آووی بازیگران فیلم «ایکس من»
جنیفر لورنس در میان اسکار ایزاک (چپ) و جیمز مک‌آووی بازیگران فیلم «ایکس من»

جنیفر لارنس ستاره سری فیلمهای «عطش مبارزه» یا هانگر گیمز و برنده اسکار در مقاله ای که در مجله «وایس» منتشر شده در رابطه با پیروزی غیر منتظره دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه امریکا نوشته است و به خواننده ها می گوید: نترسید.

لارنس در این مقاله از خواننده ها می پرسد: «آیا ما از این انتخابات این را یاد گرفتیم که اگر مرد نباشی، هر چقدر هم سخت کار کنی و هر چقدر هم شایستگی یک مقام را داشته باشی، آن را به دست نخواهی آورد؟ آیا این حقیقت آشکار است؟»

توئیتر جنیفر لارنس

جنیفر لارنس از فعالان حقوق زنان است و در رابطه با حقوق کمتری که که از مردها در برخی فیلمها مانند فیلم «کلاهبرداری امریکا» در سال ۲۰۱۳ گرفته، بارها صحبت کرده و در گذشته نیز بحث برابری زنان را به میان آورد.

بازیگران فیلم «کلاهبرداری امریکایی» در مراسم اسکار
بازیگران فیلم «کلاهبرداری امریکایی» در مراسم اسکار

لارنس در ادامه اشاره می کند که کشور آمریکا بر مبنای مهاجرت بنا شده اما امروز تنها کسانی که در این کشور احساس امنیت می کنند، تنها کسانی که احترام و حقوقشان بر جاست، مردان سفید پوست هستند. او نوشت: «من می خواهم مثبت بمانم و از دموکراسی کشورم دفاع کنم اما از این انتخابات چه چیزی می توانم به دست بیاورم؟ این سوال صادقانه ایست که همه ما باید از خود بپرسیم.»

لارنس ۲۶ ساله به خواننده هایش می گوید که ما نباید کسی را مقصر بدانیم یا در خیابانها تظاهرات کنیم. چون ما توان تغییر دادن آنچه در گذشته رخ داده است را نداریم اما باید خوب فکر کنیم و ببینیم که گام بعدی چه باید باشد.

جنیفر لارنس در نقش دختر شورشی سری فیلمهای «عطش مبارزه» یا هانگر گیمز
جنیفر لارنس در نقش دختر شورشی سری فیلمهای «عطش مبارزه» یا هانگر گیمز

جنیفر لارنس که برای مجموعه فیلمهای «عطش مبارزه» به شهرت و محبوبیت بسیار دست یافت، در شخصیتش در آن فیلم ها به نام «کتنس اوردین» یک چهره جنبش انقلابی می شود و رژیم مستبد را سرنگون می کند. او حالا به نظر می رسد تلاش دارد به مردم کشورش نسبت به انتخاب ترامپ که بسیاری آن را یک تراژدی می دانند، دلداری دهد.

او به خوانندگان«وایس» می گوید ما باید در مقابل مسائلی که مورد نگرانی ماست مانند محیط زیست، خشونت نژادی، و این گونه مسائل سازمان تشکیل دهیم و ایستادگی کنیم.

حامیان کلینتون هنگام اعلام خبر شکست او در انتخابات
حامیان کلینتون هنگام اعلام خبر شکست او در انتخابات

خانم لارنس در رابطه سقف شیشه ای که هیلاری کلینتون تلاش کرد اما موفق نشد آن را بشکند گفت «اگر جای شما بودم نمیدانستم به دخترم چه بگویم. جز اینکه امید داشته باشد و برای آینده ای بهتر تلاش کند». هیلاری کلینتون زمانی که برای اولین بار در تاریخ آمریکا نامزد حزب دموکرات شد، گفت سقف شیشه ای قدرت زنان در آمریکا ترک برداشت و باید برای شکستن آن در انتخابات تلاش کرد اما او نتوانست در انتخابات بر ترامپ پیروز شود.

جدید ترین فیلم جنیفر لارنس به نام «مادر» فیلمی است درام با بازی دیگر ستارگان، خاویر باردم و میشل فایفر که در حال تولید است و تاریخ انتشار آن هنوز مشخص نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG