لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۹

درگذشت «جنی لین» خواننده و رهبرگروه هوی متال «وارانت»


درگذشت «جنی لین» خواننده و رهبرگروه هوی متال «وارانت»
درگذشت «جنی لین» خواننده و رهبرگروه هوی متال «وارانت»

پنج شنبه شب، یازدهم آگوست، جسد «جنی لین» خواننده و رهبر گروه معروف هوی متال «وارانت» Warrant در هتل محقری درشهر «وودلند هیلز» لس آنجلس پیدا شد.

جنی لین که با نخستین آلبوم گروه خود و ترانه «چری پای»Cherry Pie در اوائل دهه ١٩٩٠ میلادی به معروفیت رسید، در آن زمان به خاطر فروش بیش از ٢ میلیون صفحه توانست به رتبه «پلاتینوم» برسد و گروه «وارانت» که کار خود را از کلوپ های کوچک «هالیوود» آغاز کرده بود، یک شبه یک ره صدساله پیمود.

با خبر درگذشت «لین» که هنوزعلت آن تشخیص داده نشده، یک نسل از طرفداران موسیقی که به «موی آهنین» یا Hair Metal معروف است و «جنی لین» پایه گذار آن بوده است یک بار دیگر به یاد ترانه های معروفی چون «بهشت» Heaven و «چری پای» افتادند. ترانه ای که در آن «زن» به یک کیک خوشمزه گیلاس تشبیه شده است و در آن زمان هرچند جمعیت زنانه طرفدار«هوی متال» از آن استقبال کردند اما اشعار آن موجب اعتراض بسیاری از حامیان حقوق زنان شد.

گروه «وارانت» به رهبری «لین» با موهای رنگ شده پلاتینی هم مثل بسیاری دیگر از گروه های «هوی متال» از جنبه های ظریف تر و زیباتر کاری هم برخوردار بود. جنبه هایی از موسیقی که در ترانه عاشقانه و ویدیوی نسبتا آرام «بهشت» با صحنه های عاشقانه و حرکات کند دوربین به خوبی جلوه گر شده است.

اما «جنی لین» روی صحنه با شور و هیجان خاصی به اجرای برنامه می پرداخت. گاه خالکوبی های پشتش را به تماشاگران نشان می داد ودرکنسرت های عظیم چند هزارنفره هوای آزاد، در حالی که در عقب یک «لیموزین» گرانقیمت درحال رقص بود وارد محوطه اجرای برنامه می شد، تی شرت های هوادارانش را امضا می کرد و موهایش با حرکت باد به یال کوپال شیرقدرتمندی شباهت داشت که درجایگاه سلطان «هوی متال» قرار گرفته است.

«لین» و گروه «وارانت» دردهه هشتاد میلادی هم زمان با گروه «گانز اند روزز» Guns & Roses در صحنه موسیقی زنده «سانست بلوار» درهالیوود به معروفیت رسید. بعدها این گروه به چنان وجهه ای دست یافت که «پرنس» ابرستاره موسیقی کوشید تا با «جنی لین» قرارداری برای پرکردن صفحه در کمپانی خود به نام «پیزلی پارک ایمپرینت» Pasely Park Imprint ببندد اما لین کمپانی «کلمبیا»را برای این کارانتخاب کرد و به موفقیتی چشمگیر رسید.

پس از یک دهه موفقیت آمیز، لین در اوائل دهه ٩٠ میلادی از گروه«وارانت» جدا شد ولی بعدها چندین بار به همراه آن ها به اجرای کنسرت هایی پرداخت که آخرین آن ها در سال ٢٠٠٤ اجرا شد.

XS
SM
MD
LG