لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۵

رابطه وزیر دادگستری با روسیه برای دموکرات‌ها سوال‌برانگیز شده است


جف سشنز، وزیر دادگستری کابینه پرزیدنت ترامپ
جف سشنز، وزیر دادگستری کابینه پرزیدنت ترامپ

ملاقات وزیر دادگستری کابینه پرزیدنت ترامپ و سفیر روسیه در آمریکا در زمان تبلیغات انتخاباتی آقای ترامپ برای دموکرات ها سوال برانگیز شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا اعلام کرد جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی، روز پنجشنبه هشتم ماه ژوئن به کنگره خواهد رفت تا در رابطه با دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا شهادت دهد.

در همین حال، ملاقات سال گذشته میان جف سشنز، وزیر دادگستری کابینه ترامپ، و سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا، طی رقابت های انتخاباتی مسئله ای است که سؤالات بسیاری در ذهن برخی دموکرات ها ایجاد کرده است.

آقای سشنز در ماه مارس و به دنبال انتشار خبر ملاقات او با سفیر روسیه در آمریکا، یک بار در تابستان و یک بار نیز در پاییز گذشته، تصمیم گرفت از تحقیقات درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا کناره گیری کند.

به نوشته رویترز، آقای سشنز طی جلسه تأییدیه کنگره برای انتصاب او به ریاست وزارت دادگستری که در ماه ژانویه صورت گرفته بود تحت سوگند گفته بود هیچ رابطه ای با روسیه نداشته است.

در همین راستا، دو سناتور دموکرات طی نامه ای از اف‌بی‌آی خواستند تا با انجام تحقیقات بیشتر تعیین شود آیا آقای سشنز در جلسه تأییدیه و تحت سوگند شهادت دروغ داده است یا خیر.

این دو سناتور دموکرات در نامه خود نوشتند اگر معلوم شود وزیر دادگستری حقیقت را از کنگره و مردم آمریکا پنهان کرده است باید از سمت خود استعفا کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG