لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۲

جف کونز، هنرمند آمریکایی مجسمه «دسته گل لاله» را به مردم فرانسه تقدیم می کند


«دسته گل لاله» اثر جف کونز
«دسته گل لاله» اثر جف کونز

جف کونز، هنرمند سبک معاصر آمریکایی، در جدیدترین اثر خود از مجسمه آزادی الهام گرفته است.

این هنرمند سرشناس مجسمه عظیمی از یک دست که گلهای لاله را در مشت گرفته، به شهر پاریس و مردم کشور فرانسه تقدیم کرد تا یاد قربانیان حملات تروریستی در فرانسه را گرامی بدارد.

جف کونز
جف کونز

جف کونز به خلق مجسمه های بادکنک-مانند غول پیکر شهرت دارد اما این یکی از بزرگترین آثار اوست. بیشتر از ۱۰ متر ارتفاع دارد و طول و عرضش نیز ۱۰ متر در ۸ متر است.

نام اثر «دسته گل لاله» است که نمایانگر دست مجسمه آزادی است. مجسمه ای که هدیه ای بود از کشور فرانسه به آمریکا.

جف کونز در اینستاگرام خود عکس مراسم اهدای مجسمه اش به فرانسه را می گذارد

«دسته گل لاله» در حال حاضر در آلمان در حال ساخت است. این اثر که از برنز، پولاد، و آلومینیوم ساخته می شود سال آینده در میدان روبروی موزه مدرن هنر در پاریس قرار خواهد گرفت.

آقای کونز در مصاحبه ای با نیویورک تایمز روز دوشنبه گفت امیدوار است این اثر او برای مردم تاثیر گذار باشد و بتواند حسی از آینده ای مثبت ایجاد کند.

جف کونز jeff koons
جف کونز jeff koons

جف کونز می گوید ایده «دسته گل لاله» را از نقاشیهای گل بزرگانی همچون فراگونار وپیکاسو گرفته است. او می گوید دلیل این که از گل لاله در کارش استفاده کرده این است که این گل نماد سرزندگی و شادی است و می خواهد خانوادگان قربانیان نیز بعد از تجربه این تراژدی بتوانند زندگی خود را با چنین حس مثبتی ادامه دهند.

جف کونز در کنار سفیر آمریکا در فرانسه و شهردار پاریس
جف کونز در کنار سفیر آمریکا در فرانسه و شهردار پاریس

​جین هارتلی، سفیر آمریکا در فرانسه می گوید امیدوار است این مجسمه زیبا بازدیدکنندگان را به شهر پاریس بکشاند چرا که صنعت توریسم بعد از حملات تروریستی در این شهر به میزان شدیدی کم شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG