لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۹

فستیوال جاز در عربستان


یک ناحیه صنعتی عربستان سعودی به منظور ترویج صنعت جهانگردی و سرگرمی در عربستان نظر دارد در اواخر امسال میزبان یک جشنواره جاز باشد. این نتیجه اصلاحات اقتصادی است که به منظور پایان دادن به وابستگی کشور پادشاهی به صادرات نفت طرح شده است.

«فهد الرشید » مدیرکل شهر اقتصادی «عمار»، درگفتگوئی با خبرگزاری رویتر در ریاض روز بیست و پنج اکتبر این خبر را اعلام کرد.

سرگرمی های عمومی از جمله موسیقی و رقص، به خاطر روایت سختگیرانه اسلام وهابی به ندرت در عربستان وجود دارد. اما در ماه ژانویه ، جده نخستین کنسرت عمومی بزرگ خود را در بیش از ده سال برگزار کرد که به موسیقی عربی اختصاص داشت.

اخیرا اصلاحاتی که به وسیله شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان آغاز شده تا حدی بر حال و هوای کسب و کار نیز تاثیر گذاشته است. شاهزاده سی و دو ساله صنعت جهانگردی و سرگرمی را به خاطر قابلیتشان برای ایجاد کار ، به عنوان صنایع کلیدی می شناسد.

«فهد الرشید » مدیر عامل «شهر اقتصادی عمار » که توسعه شهر اقتصادی «ملک عبدالله » بر ساحل بحر الاحمر در نزدیکی شهر جده را نیز بر عهده دارد ،گفت که در نظر دارد موسیقیدان های خارجی را برای اجرای برنامه در جشنواره جاز دعوت کند.

آقای رشید گفت: روشن نیست آیا مقررات کنونی مسافرت و مهاجرت عربستان اجازه ورود گروه بزرگی خارجی را برای شرکت در جشنواره بدهد. طرح جشنواره جاز ، یک دگرگونی در سیاست شهر اقتصادی ملک عبدالله محسوب می شود.این ناحیه مورد حمایت دولت ،که حدود هفت هزار تن در آن زندگی می کنند در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد و کارخانه های صنعتی و یک بندر را در خود جای داده است.

XS
SM
MD
LG