لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۳۲

همکاری یک بازیگر سینما در آلبوم جدیدی به سبک موسیقی جاز و ترانه های عاشقانه


همکاری یک بازیگر سینما در آلبوم جدیدی به سبک موسیقی جاز و ترانه های عاشقانه

ترانه های عاشقانه هرگز کهنه نمی شوند. سی دی تازه ای از ترانه های رمانتیکی که با صدای باربارا استرایسند (Barbara Streisand) خوانده شده، اخیرا تبدیل به یکی از پر فروش ترین سی دی های موجود در بازار شده است. مجموعه دیگری به نام «سول بوک» (Soulbook) با اجرای «راد استوارت» (Rod Stewart) با برخی ازمحبوب ترین ترانه های عاشقانه معاصر توانسته است از محبوبیت زیادی برخوردار شود. موسیقی دان معروف جاز، کورکی هالی (Corky Hale) هم به تازگی آلبومی منتشر کرده است که در آن مجموعه ای ازترانه های عاشقانه جاز با همکاری خواننده و بازیگر سینما، سالی کلرمن (Sally Kellerman) اجرا شده است.

هالی یکی از بازماندگان شیوه های قدیمی موسیقی جاز است که این موسیقی را به صورت کلاسیک آن آموخته است. او در دهه پنجاه میلادی و هنگامی که به عنوان یک نوازنده «هارپ» با «لیبراچی»، پیانیست معروف آمریکایی به همکاری پرداخت برای نخستین بار از طریق یک برنامه تلویزیونی به عالم هنر پیوست.

از آن زمان تا کنون، هالی با برخی از مهم ترین و نام آورترین هنرمندان معاصر از باربارا استرایسند گرفته تا فرانک سیناترا همکاری داشته است. او هم چنین همسر مایک استولر، یک آهنگساز و ترانه سرای معروف است. ترانه سرایی که برخی از بهترین آثار الویس پریسلی از شاهکارهای او به شمار می رود.

هالی که ادعا دارد موسیقی آمریکایی را به هر شکل آن از موسیقی تئاترهای موزیکال گرفته تا ترانه های عاشقانه بی نهایت دوست می دارد سی دی تازه خود را «خوشحالم که تو هستی» خوانده است.

هالی می گوید:«من یک بار روی صحنه رفتم پشت میکروفن و به تماشاگران گفتم من می خواهم کلام های چند تا از ترانه های محبوب روز را برایتان به صورت ردیفی بخوانم! و بعد این کلام های تا حدی بی معنی از قبیل: من تو را می خواهم ، تو مرا می خواهی، را زنجیروار برایشان ردیف کردم و میان تعجب تماشاگران گفتم حالا می خواهم یک کار دیگری بکنم. یعنی می خواهم به جای این کلام های بی معنی امروزی برخی از بهترین ترانه های عاشقانه تاریخ موسیقی آمریکا را بازخوانی کنم. ترانه هایی که درست برعکس حرف های پوچ وکلام های ترانه های امروزی است!»

به این صورت هالی و پنج خواننده دیگر کار خود را آغاز کردند و برخی از زیباترین آثارموسیقی عاشقانه آمریکا را روی یک سی دی تازه ضبط کردند.

سالی کلرمن که بیشتر به خاطر بازی در نقش «لب داغ هولیهان» درفیلم سینمایی «مش» ساخته رابرت آلتمن در دهه شصت میلادی شناخته شده است همواره درصدد بوده است که در کنار بازیگری، حرفه خوانندگی را نیز دنبال کند: «من چندین نقش سینمایی را به خاطر علاقه ای که به خوانندگی داشتم از دست دادم. به جای صرف وقت در استودیوی فیلمبرداری در آن زمان تصمیم گرفتم به دورآمریکا سفرکنم و کنسرت بگذارم.»

با این وجود کلرمن درطول سال ها همواره درفیلم های مختلف سینمایی و تلویزیونی نیز ظاهرشده است و بخشی از اوقات خود را نیز صرف خواندن تبلیغات تلویزیونی و صدابرداری های مختلف کرده است. اما اودرحال حاضرتمام تمرکز خود را روی حرفه خوانندگی گذاشته است.

او به تازگی آلبوم تازه دیگری را هم به نام «سالی» به بازار داده است. یکی از چندین ترانه این آلبوم همان «معجون عاشقانه شماره ٩» است که همسر هالی کورکی، مایک استولر آن را نوشته است. کلرمن می گوید: «من همواره مشغول جنب و جوش هستم. خیلی هم خوش شانس هستم که هم توانسته ام با کورکی کارکنم و هم اینکه توانسته ام برخی از بهترین آوازهای معاصری که تا این حد دوست دارم بازخوانی کنم.»

خوانندگان دیگر این آلبوم عاشقانه جاز، تریشیا تاهارا و آریانا ساوالاس، دختر بازیگر فقید سینما «تلی ساوالاس» هستند.

XS
SM
MD
LG