لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

«جی زی» خواننده رپ: بازسازی رابطه‌ با بیانسه سخت‌ترین کار زندگی‌ام بود


جی زی و همسرش بیانسه
جی زی و همسرش بیانسه

«جی زی» هنرمند برجسته رپ، در یک پیام ویدیوئی، روز گذشته گفت گفت تلاش برای عذرخواهی و بازگرداندن همسرش «بیانسه»‌ بر سر خانه و زندگی، سخت‌ترین کاری بود که در زندگی انجام داده.

«جی زی» هنرمند برجسته رپ، در یک پیام ویدیوئی، روز گذشته گفت گفت تلاش برای عذرخواهی و بازگرداندن همسرش «بیانسه»‌ بر سر خانه و زندگی، سخت‌ترین کاری بود که در زندگی انجام داده است.

پیام ویدیوئی «جی زی»، «پانویس» آلبوم جدید ترانه‌های او است که تحت عنوان «۴:۴۴»، سه‌شنبه هفته گذشته، از طریق پایگاه اینترنتی «تایدال» منتشر شد.

«بیانسه»، همسر «جی زی» سال گذشته پس از ماجرای خیانت همسرش، از این ماجرا یک آلبوم نوگرایانه ترانه‌ و ویدیو ساخت که در آن شوهر خود را به خاطر خیانت در عشق، ملامت می‌کند. او نام آلبوم اش را لیموناد گذاشت. اشاره به تعبیری آمریکایی که از چیز تلخی مثل لیموترش، چیز شیرین خوش مزه ای به نام لیموناد پدید آمد. بنابه گزارش نشریه تخصصی «بیلبورد»، آلبوم «لیموناد» پرفروش‌ترین البوم موسیقی در جهان بود.

آگهی با الهام از روجلد ساده ۴:۴۴ آلبوم جدید «جی زی» که روی سایت «تایدال» منتشر شد
آگهی با الهام از روجلد ساده ۴:۴۴ آلبوم جدید «جی زی» که روی سایت «تایدال» منتشر شد

البوم «جی زی»، سیزدهمین آلبوم کامل او، با ترانه‌هائی در باره شرمساری و عذرخواهی به نوعی پاسخ به «لیموناد» است. ‌

ناظران می‌گویند سوای ابتکارهای هنری، فروش آلبوم‌های جدید جی زی و بیانسه، تاحدودی مدیون پنجره‌هائی است که این آثار به روی زندگی خصوصی محبوب‌ترین و ثروتمند‌ترین زوج جهان موسیقی پاپ می‌گشایند.

«جی زی» در پیام ویدیوئی خود گفت قبل از منتشر کردن آلبوم «۴:۴۴» آن را برای بیانسه پخش کرد، که «کار بسیار سختی بود.»

جی زی در آلبوم جدید، به صراحت اعتراف می‌کند که زندگی زناشوئی خود را با خیانت به مخاطره افکنده و اینک پشیمان است.

جی زی و بیانسه که یک دختر پنج ساله به نام «بلو آی وی» (پیچک آبی) دارند، ماه گذشته صاحب دو فرزند جدید به نام «سر کارتر»‌ و «رومی» شدند.

جی زی در پیام خود، که به عنوان پانویسی برای آلبوم ۴:۴۴ منتشر شده، می‌گوید این زندگی واقعی من است.» او اضافه می‌کند که «کاخ رابطه» او و بیانسه، «صددرصد بر حقیقت استوار نبود و ترک برداشت.»

«جی زی» می‌گوید مردم، رویدادها را می‌دیدند و کار به جائی رسید که باید از نو آغاز می‌کرد.

وی تاکید کرد: «این سخت‌ترین کار عمر من بود، بله، به مراتب سخت‌تر از بزرگ شدن در خانه‌های سازمانی و تیر خوردن.»

او در یکی از ترانه‌های ۴:۴۴، با ساختن قافیه از same و shame، می‌نویسد: «اگر بچه‌های من می‌دانستند، نمی‌دانم چه می‌کردم. اگر آنها دیگر به من همانطور نگاه نکنند، احتمالا از شرم می‌میرم».

جی‌زی، شرمزده می‌افزاید: «با چه کسی چیکار کردی؟ وقتی یار جانی داری، عشق‌ورزی سه‌جانبه ترا به چه کار می‌آید؟»

ترانه‌های آلبوم ۴:۴۴ را منتقدها صادقانه و اعتراف‌گرایانه ولی محافظه‌کارانه توصیف کردند.

هنر «شان کارتر»، که از نوجوان آتشین دنیای رپ، به یک مدیر کارکشته تبدیل شده، و حالا با روسای جمهوری و روسای شرکت‌های بزرگ، رفت و آمد دارد، از دید «اندرو بارکر» منتقد «ورایتی» همیشه چند پله از دستاوردهای دیگر او، عقب مانده بود.

از دید این منتقد، «جی زی» از آخرین تحولات «رپ» بازمانده و هر چند پروای میراث خویشتن را دارد، از بررسی واقعی آن ناتوان است.

تور سراسری

«جی زی»، دیروز، دوشنبه ۱۰ جولای، اعلام کرد که مشغول ترتیب دادن تور سراسری بزرگی برای اجرای زنده ترانه‌های ۴:۴۴ است. بلیت‌های تور، از طریق پایگاه اینترنتی «تایدال» به فروش می‌رسد. «تایدال» را جی‌ زی با همکاری جمعی از هنرمندان برجسته به وجود آورد تا با «اسپاتیفای»‌ و سایت‌های دیگر پخش اینترنتی موسیقی، به رقابت بپردازد.

تور ۴:۴۴ در پایان ماه اکتبر در شهر «آنهاهایم»‌ کالیفرنیا شروع می‌شود و تا ماه دسامبر، بیش از ۳۵ اجرا خواهد داشت.

جی‌زی در Decoded، کتابی که در سال ۲۰۱۰ در باره زندگینامه خود و مفهوم برخی از ترانه‌های عمده‌اش انتشار داد، تشریح می‌کند که در محلات فقیرنشین نیویورک در میان خانه‌های سازمانی، مدتی به کار خطرناک توزیع مسلحانه مواد مخدر مشغول بود.

«جی زی»، ۴۷ ساله، که نام اصلی او «شان کارتر» است، با قافیه‌پردازی هیجان‌انگیز در باره زندگی نوجوانی خود به عنوان یک تبهکار و موادفروش، در دهه ۱۹۹۰ به شهرت رسید.

او همچنین به عنوان مدیر کمپانی، در شناختن و شناساندن استعدادهای جدید نیز فعال بود و از جمله مدتها شرکت صفحه‌پرکنی معظم Def Jam را اداره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG