لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۵

جی زی نخستین خواننده میلیاردر موسیقی رپ جهان شد


مجله فوربز در شماره تازه خود «جی زی» خواننده آمریکایی را به عنوان نخستین هنرمند میلیاردر موسیقی رپ جهان معرفی کرد که ارزش سرمایه و دارایی او از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

جی زی ۴۹ ساله که نام واقعی او «شان کارتر» است، فعالیت های هنری خود را در دهه نود میلادی آغاز کرد و به تدریج به یکی از پرفروش ترین خواننده های موسیقی رپ تبدیل شد.

به نوشته فوربز، این هنرمند با سرمایه گذاری درست، استخدام مشاورین آگاه و استفاده از شهرت هنری خود، به موفقیت های تجاری قابل توجهی رسیده و صاحب یا سهامدار مجموعه ای از املاک، مستغلات و بیزینس های مختلف است.

این مجله، جی زی را پیشگام نسل تازه ای از آمریکائیان آفریقایی تبار توصیف کرد که وارد کلوب ثروتمندان این کشور می شوند؛ کلوبی که در گذشته فقط در انحصار سفیدپوستان بود.

بیانسه همسر جی زی که او نیز از ستاره های بزرگ موسیقی است، بیش از ۳۵۰ میلیون دلار ثروت دارد که تمام این مبلغ را از خوانندگی و تبلیغات کسب کرده است.

فوربز در این مقاله یادآور می شود، در ماههای اخیر از ثروت «دکتر دری» رقیب جی زی در موسیقی رپ به طرز چشمگیری کاسته شده و او قطعأ در فهرست هنرمندان میلیاردر جهان جایی ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG