لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

جواد لاریجانی: تعداد اعدامی ها زیاد است


جواد لاریجانی، رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در تهران گفت تعداد اعدامی های ایران زیاد است.

او در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در خصوص وجود هشت هزار اعدامی در ایران و تایید اعدام دو هزار نفر توسط رئیس قوه قضاییه گفت این آمار صحیح نیست.

آقای لاریجانی گفت هشتاد درصد اعدام ها در ایران مربوط به مواد مخدر است.

او همچنین در این کنفرانس بار دیگر از احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران انتقاد کرد.

احمد شهید در گزارش های خود ایران را به نقض حقوق بشر از جمله آزار بهاییان متهم کرده و نسبت به آمار بالای اعدام انتقاد کرده است.

جواد لاریجانی گفت احمد شهید به یک «هنر پیشه رسانه ای» تبدیل شده و گزارش های او «مانند این است که با نامزدش حرف می زند که اینگونه احساسی برخورد می کند.»

مقامات ایران از روش تهیه گزارش توسط احمد شهید انتقاد کرده اند، اما همزمان با ورود او نیز برای تهیه گزارش مخالفت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، جواد لاریجانی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره حصر مسیرحسین موسوی و مهدی کروبی گفت پرونده آنها ابعاد قضایی و امنیتی» دارد و باید «مسیر خود را طی کند.

جواد لاریجانی گفت: «راجع به حصر افرادی صحبت می کنم که با آنان سابقه دوستی قدیمی دارم و حصر آنان موضوع نظام است و امیدواریم این پرونده مسیر خود را طی کند و دیگر شاهد حصر آنها نباشیم.»
XS
SM
MD
LG