لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

هزاران زن ژاپنی به پوشیدن اجباری کفش پاشنه‌بلند در محل کار اعتراض کردند


گروهی از زنان ژاپنی طوماری را با ۱۹ هزار امضاء در اعتراض به اینکه زنان باید در محیط کار کفش پاشنه بلند بپوشند، به مقامات این کشور ارائه دادند.

«یومی ایشیکاوا» هنرمند ساکن توکیو چندی پیش توئیتی در این مورد نوشت که ۳۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شد و ۶۷ هزار لایک گرفت. از همین رو، تصمیم گرفت یک کارزار را در این رابطه راه اندازی کند تا زنان از پوشیدن اجباری کفش پاشنه بلند در اداره راحت شوند.

هشتگی که خانم ایشیکاوا در توییتش به کار برد «کو تو» (KuToo#) است که با دو واژه کفش و درد به زبان ژاپنی بازی می کند و کنایه ای نیز به جنبش «می تو» است که در اعتراض به آزار جنسی زنان از هالیوود راه افتاد.

زنان ژاپنی با این هشتگ در شبکه های اجتماعی تجربه های دردناک خود را از پوشیدن کفش های پاشنه بلند در اداره به اشتراک می گذارند.

یک مقام دولتی ژاپن در واکنش گفته است که چنین قوانینی برای مردان نیز وجود دارد و آنها نیز در اداره باید کراوات بزنند و کفش های چرمی بپوشند.

در سال ۲۰۱۶، کارزاری مشابه در انگلستان راه افتاد و بیش از ۱۰۰ هزار نفر پای طوماری که از شرکت ها می خواست زنان را وادار به پوشیدن کفش پاشنه بلند نکند، امضاء زدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG