لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۳

جبران کاهش ۶۵ درصدی جهانگردی در ژاپن


جبران کاهش ۶۵ درصدی جهانگردی در ژاپن
جبران کاهش ۶۵ درصدی جهانگردی در ژاپن

به دنبال سونامی و زمين لرزه يازدهم مارس در ژاپن و تخريب و نشت نيروگاه های اتمی اين کشور، ميزان جهانگردان سالانه ژاپن با کاهشی ۶۵ درصدی مواجه شده است. ژاپن در تلاش است با ارائه تبليغات ويديويی در اقصی نقاط جهان، جهانگردان را تشويق به سفر به ژاپن کند.

سونامی و زمين لرزه يازدهم مارس در ژاپن صنعت جهانگردی در اين کشور را به شدت تحت تاثير قرار داد. وزارت امور خارجه ژاپن و آژانس گردشگری اين کشور سال دومی است که از گروه موسيقی آراشی برای بهبود صنعت جهانگردی اين کشور کمک می گيرند. البته امسال اين گروه يک هدف مشخص دارد و آن اينکه پس از فاجعه اخير به جهانگردان اطمينان خاطر بخشد و آنان را به سفر به ژاپن تشويق کند.

بنا به گزارش های آژانس های گردشگری ژاپن، شمار جهان گردانی که سالانه به ژاپن سفر می کنند امسال ۶۵ درصد کاهش يافته است. اين گروه موسيقی پنج نفره در ويدیويی چهار دقيقه ای که پيامی از ژاپن نام دارد جهانگردان را به سفر به ژاپن تشويق می کند. ويديوی تبليغاتی اين گروه موسيقی در کشورهای مختلف جهان پخش شده است.

شو ساتوشی، يکی از اعضای اين گروه موسيقی از جهانيان برای کمک به ژاپن پس از سونامی و زمين لرزه يازده مارس قدردانی بسيار کرد. گروه موسيقی آراشی در اين ويدیوی تبليغاتی در جاذبه های جهانگردی کشور و در حال گفتگو با محلی ها ديده می شوند. آنان در اين ويديو غذاها، جشنواره های مختلف، و سنت های آن منطقه را به تصوير می کشند.

ويديوی تبليغاتی در ۱۳۰ کشور و شهرهای مختلف جهان همچون نيويرک و لندن پخش خواهد شد. جهانگردی از آفريقای جنوبی که به نيويورک سفر کرده بود گفت تماشای اين ويدیو برايش هيجان انگيز بوده و تاثير مثبتی بر او داشته. از طرفی ديگر جهانگردی آمريکايی گفت با اين ويديو ارتباط برقرار نکرده و سفرش به ژاپن به خاطر تاثيرپذيری از اين ويديو نخواهد بود.

در لندن هم در ايستگاه های اصلی حمل و نقل عمومی اين ويدیو پخش می شد. يکی از ساکنان لندن گفت تخريب و نشست نيروگاه های اتمی در ژاپن مانعی برای سفر به اين کشور نيست. به گفته او بسياری از کشورهای ديگر همين مشکلات را دارند ولی مردم هيچ اطلاعی از آن ندارند. اما، يکی ديگر از ساکنان لندن گفت اصلا حاضر به همچون ريسکی نيست. در حالی که او می تواند به اين همه کشور امن ديگر سفر کند سفر به ژاپن برايش مقرون به صرفه نيست.

آژانس گردشگری ژاپن در بيانه ای اعلام کرد به ارائه اطلاعات جديد و دقيق از ژاپن ادامه خواهند داد تا برای جهانگردان اطمينان خاطر ايجاد کنند.

در همين حال مردم ژاپن با نگرانی خبر آلودگی گوشت های گاو به مواد اديواکتيو را دنبال می کنند.

بر اساس گزارش رسانه های ژاپن به دليل پخش شدن امواج راديواکتيو سزيوم ناشی از آسيب ديدگی نيروگاه های هسته ای، شماری از گاوهای اين کشور از علوفه آلوده به مواد راديواکتيو تغذيه کرده و گوشت آنها آلوده به چنين موادی شده است.

دولت ژاپن متعهد شده از روز سه شنبه انتقال هرگونه گوشت گاو از منطقه فوکوشيما محل استقرار نيروگاه هسته ای آسيب ديده فوکوشيما را ممنوع کند. هرچند دولت اعلام کرده است تاکنون هيچگونه گزارشی مبنی بر تهديد سلامتی شهروندان مصرف کننده گوشت گاو دريافت نشده است.

XS
SM
MD
LG