لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

پايين آوردن ارزش پول ژاپن از الويت های آقای نودا خواهد بود


پايين آوردن ارزش پول ژاپن از الويت های آقای نودا خواهد بود
پايين آوردن ارزش پول ژاپن از الويت های آقای نودا خواهد بود

پارلمان ژاپن روز سه شنبه به نخست وزیری آقای نودا رای مثبت داد.

يوشی هيکو نودای ۵۴ ساله که به محافظه کار مالی معروف است در اين اواخر با مشکلات مالی ژاپن دست و پنجه نرم می کرد تا بتواند با پايين آوردن ارزش واحد پول آن کشور «ين» بازار بيشتری برای کالاهای ژاپنی در جهان پيدا کند.

آقای نودا می گويد: حل مسئله نيروگاه های هسته ای آسيب ديده، بازسازی خرابی های ناشی از سونامی و زمين لرزه، تلاش برای پايين آوردن ارزش ين و سياست هايی برای کاهش قيمت ها، مجموعه تلاش های ما برای غلبه بر معضلات اقتصادی کشور خواهد بود.

يوشی هيکو نودا می افزايد وظيفه اش در صورت برگزيده شدن به عنوان نخست وزير ژاپن، ايجاد اين احساس در مردم کشورش خواهد بود که رای آنان به حزب دموکرات و روی کارآمدن دولت کنونی کار ارزنده ای از جانب آنان بوده است. وظيفه اصلی آقای نودا به عنوان هفتمين نخست وزير ژاپن در ۶ سال گذشته، رويارويی با ادامه بازسازی خرابی های ناشی از زمين لرزه و سونامی يازدهم مارس خواهد بود که در سواحل شمال شرقی آن کشور نزديک به ۱۰۰ هزار نفر را به خاطر نشت مواد راديو اکتيو از نيروگاه های هسته ای آسيب ديده، بی خانمان کرده است.

يوشی هيکو نودا جانشين نائوتو کان می شود که پس از ۱۵ ماه به دلیل نارضايتی عمومی بر سر مبارزات سياسی و چگونگی رسيدگی به امور کشور بعد از فاجعه های سه گانه ۱۱ مارس از رهبری حزب حاکم استعفا داد.

انتظار می رود یوشی هیکو نودا در مسیر تشکیل یک دولت ائتلافی با مشارکت حزب لیبرال دموکرات، حزب اپوزیسیون ژاپن و یک حزب سوم حرکت کند.

XS
SM
MD
LG