لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۹

چهارمين ورشکستگی خطوط هوايی ژاپن در يک دهه گذشته و بزرگترين شکست مالی ژاپن


ميزان بدهی های اين شرکتِ خطوط هوايی ژاپن بر بيش از ۲۵ ميليارد دلار بالغ می شود که قرار است با بخشش ۸ ميليارد دلاری بانک ها و ابطال سهام آن در بازار بورس جبران شود

ميزان بدهی های اين شرکتِ خطوط هوايی ژاپن بر بيش از ۲۵ ميليارد دلار بالغ می شود که قرار است با بخشش ۸ ميليارد دلاری بانک ها و ابطال سهام آن در بازار بورس، جبران شود.

قرار است يک آژانس دولتی با تخصيص نزديک به ۲۰ ميليارد دلار در قالب کمک های نقدی و اعتباری به فعاليت دوباره خطوط هوايی ژاپن کمک کند. گرچه کمک های مالی دولتی در کنار سازماندهی جديد و تغييرات زيربنايی مهمی بوقوع خواهد پيوست که توسط يک هيئت مديره جديد تصميم گيری و به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

اخراج نزديک به ۱۶ هزار نيروی کار، کاهش مزايای شغلی، تغيير و محدوديت مسيرهای پرواز و استفاده از هواپيماهای کم مصرف تر بجای هواپيماهای قديمی تر، تنها بخشی از برنامه نجات خطوط هوايی ژاپن را تشکيل می دهد.

هاروکا نيشيماتسو رئيس برکنار شده خطوط هوايی ژاپن روز گذشته ضمن استقبال از حمايت دولتی ابراز اطمينان کرد اين شرکت هواپيمايی قادر خواهد بود بعنوان يک نماد ژاپنی، موفق تر از پيش به فعاليتی دوباره آغاز کند.

يوکيو هاتوياما نخست وزير ژاپن روز گذشته در واکنش به اين رويداد ضمن تاکيد بر اهميت ايمنی پرواز و مسافران ژاپنی برای دولت آن کشور گفت اکنون که خطوط هوايی ژاپن بار ديگر از حمايت دولت بهره می گيرد انتظار ميرود انرژی مديران و کارمندان شرکت بطور کامل در راه راه تغييرات زيربنايی و سازماندهی بکار گرفته شود.

ارزش خطوط هوايی ژاپن در حال حاضر از ۱۴۰ ميليون دلار يعنی قيمت يک هواپيمای بوئينگ ۷۴۷ تجاوز نمی کند.

XS
SM
MD
LG