لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۷

بازدید نخست وزیر ژاپن از منطقه سونامی زده


بازدید نخست وزیر ژاپن از منطقه سونامی زده
بازدید نخست وزیر ژاپن از منطقه سونامی زده

در حالی که هزاران سرباز ژاپنی و آمریکایی در ده ها کشتی و هلیکوپتر در مناطق سونامی زده آن کشور در جستجوی یافتن اجساد قربانیان هستند، نخست وزیر ژاپن روز شنبه به بازدید منطقه رفت. نائوتوکان سپس از مقر گروه اضطراری خنک کردن راکتورهای صدمه دیده نیروگاه اتمی فوکوشیما که در داخل منطقه ممنوعه بیست کیلومتری نیروگاه قرار دارد، بازدید کرد.

وی روز شنبه برای اولین بار و پس از سه هفته که از زلزله و سونامی آن کشور می گذرد از مناطق آسیب دیده شمال شرق ژاپن دیدن کرد. نائوتو کان در «ریکوزن تاکاتا» یکی از شهرهایی که بیشترین صدمه را دیده و اکثریت جمعیت ۲۳ هزار نفری آن کشته و یا مجروح شده اند در جمع کسانی که در اردوگاه های موقتی به سر می برند، گفت « من با مقام های محلی صحبت کرده ام که چگونه صنعت ماهیگیری را احیا کنند و دولت نیز از تلاش آنان حمایت خواهد کرد.»

در حالی که ۲۸ هزار نفر در سونامی و زلزله ژاپن کشته و یا مفقود الاثر شده اند و صد ها هزار نفر بی خانمان هستند ، نائوتو کان به دلیل نحوه مدیریت دولت در کمک رسانی به بازماندگان سونامی و زلزله و همچنین مساله بحران هسته ای نیرو گاه اتمی فوکوشیما به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. حتی جمعی از ساکنان پناهگاه های موقتی شهر ریکوزن تاکاتا در نکوهش از وی دیدارش را دیرهنگام می خوانند.

در همین حال در همین حال مقام های شرکت برق توکیو اعلام کرده اند آب آلوده به رادیواکتیو از شکاف دیواره بتونی محفظه راکتور شماره دو نیروگاه به دریا نشت کرده است. آنان احتمال می دهند آلودگی آب دریا در شمال غرب آن کشور ناشی از این شکاف در دیواره بتونی باشد. یکی از مقام های این شرکت گفته است که ما تلاش می کنیم با تزریق سیمان به محفظه شکاف را مسدود کنیم.

XS
SM
MD
LG