لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

حمله با خودرو به عابران در توکیو ۸ زخمی برجای گذاشت


فرد مهاجم ابتدا اقدام خود را یک «عملیات تروریستی» اعلام کرده بود اما بعد آن را یک اقدام اعتراضی نسبت به «اعدام» عنوان کرد
فرد مهاجم ابتدا اقدام خود را یک «عملیات تروریستی» اعلام کرده بود اما بعد آن را یک اقدام اعتراضی نسبت به «اعدام» عنوان کرد

همزمان با مراسم سال نو میلادی و در پی حمله فردی با خودرو به مردم در توکیو هشت نفر زخمی شدند.

پلیس ژاپن اعلام کرد که بر اثر حمله یک خودرو ساعتی پس از نیمه شب دوشنبه در یک منطقه معروف گردشگری نزدیک به معبد «میجی» در مرکز توکیو هشت نفر زخمی شدند. حال یکی از افراد زخمی شده وخیم گزارش شده است.

این حادثه زمانی رخ داد که مردم برای برگزاری مراسم سال نو میلادی در حال رفتن به معبد میجی بودند و رفت و آمد خودروها در این خیابان متوقف شده بود.

خبرگزاری رویترز گزارش داد پلیس مهاجم ۲۱ ساله را به نام «کازوهیرو کوساکا» که بعد از حمله قصد فرار داشت را، حدود ۲۰ دقیقه پس از این حادثه بازداشت کرد.

راننده بازداشت شده به پلیس ژاپن گفت که قصد داشته عابران پیاده را زیر بگیرد. همچنین یک ظرف پر از نفت سفید در خودروی این فرد کشف شد که او در این باره گفته است قصد آتش زدن خودرو را داشته است.

مقامات پلیس توکیو اعلام کردند که مرد بازداشت شده ابتدا این حمله را یک «عملیات تروریستی» عنوان کرد اما بعد گفت که در اقدامی اعتراضی نسبت به حکم اعدام دست به این کار زده است.

هنوز مشخص نیست که اقدام فرد مهاجم مربوط به یک اعدام خاص بوده یا در رابطه با مجازات اعدام در ژاپن است.

همچنین تصاویر تلویزیونی منتشر شده نشان می دهد که خودرو خاکستری رنگ که در این حمله مورد استفاده قرار گرفته است از ناحیه جلو به شدت آسیب دیده است. فرد بازداشت شده نیز به پلیس گفته است که از شهر «اوزاکا» به سمت «توکیو» رانندگی کرده تا این حمله را انجام دهد.

پیش از این نیز در یک حمله مشابه در سال ۲۰۰۸، یک مرد که اعلام کرده بود از زندگی «خسته» شده است، با یک کامیون اجاره‌ای چندین نفر را زیر گرفت که این حادثه دست کم ۷ کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG